Tomasz Samojlik zaprasza na bardzo fajną lekcję online - indywidualną, trwającą ok. 45 minut naukę rysowania leśnych stworzeń. Od tych największych, jak żubr, po te najmniejsze, jak ryjówka. Może w niej wziąć udział jedna osoba, ale także dziecko z rodzicem lub rodzeństwo. W trakcie spotkania będzie można wypytać Tomasza o ciekawostki na temat rysowanych zwierząt – w końcu autor jest na co dzień naukowcem!
Termin lekcji online do ustalenia po wygranej aukcji.
Lekcja rysowania z Tomaszem Samojlikiem. Weź udział w licytacji >>
"Za dnia jestem naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Po pracy zaś wykorzystuję moje doświadczenie naukowe przy rysowaniu komiksów, pisaniu książek i wymyślaniu najróżniejszych okołoksiążkowych projektów, w których dzielę się moimi przyrodniczymi (i nie tylko) fascynacjami" - pisze o sobie. Samojlik to autor książek "Ambaras", "Tarmosia" i "Bercia i Orson" (Wydawnictwo Agora), a także współautor (z Adamem Wajrakiem) komiksowych opowieści o Puszczy Białowieskiej z serii "Umarły Las", "Nieumarły Las" i "Zew padliny". Jest również twórcą cyklu komiksowego "Ryjówka przeznaczenia" oraz liczącej ponad 30 części serii książek o żubrze Pompiku. "Ryjówka przeznaczenia" ma szansę trafić wkrótce na ekrany kin.
Żubr Pompik z kolei doczekał się już dwóch sezonów swojego serialu animowanego.
Licytuj też:
Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.
Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia Covid-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej. >>