Wydawnictwo Wilga i W.A.B. podarowały nam zestaw książek, a wszyscy autorzy złożyli w nich swoje autografy! Możesz stać się właścicielką lub właścicielem pakietu 10 książek dla dzieci:
Pakiet książek dla dzieci. Weź udział w licytacji >>>
"Koci zaułek" Beaty Sarnowskiej to pierwsza część serii, w której poznajemy cztery główne bohaterki: Julkę, Olę, Zuzię i Lenę – dziewczyny o różnych charakterach i zainteresowaniach. Łączy je jedno: wielka miłość do kotów. Dziewczyny są wolontariuszkami w zaprzyjaźnionej kociej fundacji – Koci Zaułek. Seria zaplanowana jest tak, by każda z książek skupiała się na jednej bohaterce. Osią pierwszego tomu jest historia Julii, która marzy o własnym kocie. To oraz kłopoty z matematyką wypełniają jej głowę. Któregoś dnia Julka ratuje z wypadku małego kotka, którego oddaje pod skrzydła fundacji, w której jest wolontariuszką. Nie może przestać o nim myśleć i bardzo chciałaby go zabrać ze sobą do domu. Niestety rodzice wciąż nie zgadzają się na pupila w domu, a kiepskie oceny Julki z matematyki niestety działają dodatkowo na niekorzyść dziewczynki. Julia mocno jednak pracuje i udaje jej się poprawić oceny z nielubianego przedmiotu, a w końcu rodzice zgadzają się na to, by zabrała Łatkę do siebie.
Tuba i Patefon to dwójka przyjaciół, chodzą do jednej klasy i mieszkają w tej samej kamienicy. Są fanami Sherlocka Holmesa i mają bzika na punkcie tajnych detektywów. Wszędzie szukają tajemnic i zagadek do rozwiązania, dedukują, szukają śladów i… zawracają głowę policjantowi dzielnicowemu. Zazwyczaj bowiem rozwiązanie kryminalnej zagadki okazuje się banalnie proste. Ba! Kryminalna zagadka okazuje się zwyczajnym zbiegiem okoliczności, nieporozumieniem, przypadkiem… Aż przychodzi dzień, w którym na drodze młodych detektywów staje prawdziwy niebezpieczny przestępca, który zaczepia dzieci w parku. Tuba i Patefon zachowają zimną krew i przyczynią się do jego schwytania.
Autorem książki "Psy, pieski, psiaki" jest Marcin Przewoźniak, laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. To zbiór opowiadań przywołujących historie wspaniałych czworonogów. Wśród bohaterów książki znalazły się: Pops i Max, którym prawie-prawie udało się wykonać powierzoną im misję; jamnik smutasek, który spotyka na swojej drodze wspaniałych ludzi i dzięki nim w końcu zaczyna biegać, no i się uśmiechać; bohaterscy Apollo i Sirius, którzy w bardzo trudnym momencie historii pomogli wielu osobom; gałgan Uszaty, który oprócz tego, że często broi, uratował także koronę królowej; dzielny Barry, który w zimnych wysokich górach wspierał ludzi w ich podróży; Biełka i Striełka, które odwiedziły kumpli w kosmosie i Puk, pies, który był gwiazdą kina.
Książka "O fretce, która dała się porwać wiatrowi" opowiada o tchórzofretce – w skrócie Fretce – która nie przekracza progu swojego domu. Nigdy z domu nie wychodzi i nikogo do niego nie wpuszcza. Tylko tu czuje się bezpiecznie, czytając ulubione książki o podróżach. Któregoś dnia (przez zupełny przypadek) Fretkę porywa wiatr – nie jest jednak złym porywaczem, a przyjaznym, ciepłym wiatrem, który uwielbia wszystkie stworzenia. Fretka, nieprzyzwyczajona do podobnych przygód, chce jak najszybciej wracać. Wiatr ani myśli jednak odstawiać małego tchórza do domu. Tak zaczyna się podróż Fretki, podczas której trafia w różne miejsca i spotyka kolejne stworzenia: ćmę, pingwina, strusia, lwa. Rozmowa z każdą z tych postacie uświadamia Fretce, że – co tu dużo mówić – świat jest naprawdę piękny, a chowanie się w domu przed innymi to nie najlepszy pomysł na spędzenie życia.
W książce "Jestem eko" znalazła się potężna dawka wiedzy ekologicznej w dynamicznej i interesującej dla dzieci formie: ciekawostki, wyzwania, doświadczenia, porady. Poruszane w książce tematy to między innymi: oszczędzanie wody, recykling, niemarnowanie żywności, ograniczanie zakupów, globalne ocieplenie, smog. Przewodnikami po świecie ekologii są planeta Ziemia oraz rodzeństwo – chłopiec i dziewczynka, z którymi z łatwością utożsami się czytelnik. Wspólnie pokonają drogę do stania się ekobohaterami. Autorką książki jest dziennikarka zajmująca się tematem ekologii i propagatorka stylu życia zero waste Sylwia Majcher.
Brandon Mull to amerykański pisarz, autor powieści fantasy dla dzieci, zdobywca Whitney Award za książkę "Gwiazda Wieczorna wschodzi", drugą część serii Baśniobór. Bohaterowie bestsellerowej serii Brandona Mulla, Kendra i Seth Sorensenowie, powracają właśnie w "Smoczej straży".
"Zabójcze pierogi" to historia trzynastoletniej Estery, która każdego dnia po szkole siedzi samotnie w domu, objadając się czipsami, tostami i innym śmieciowym jedzeniem. Tymczasem jej mama, Katrina Vege, jest telewizyjnym kulinarnym guru. Kiedy jej ekipa rusza w trasę z nowym programem, zabiera ze sobą córkę. Estera jest zachwycona tym, że będzie mogła spędzić z mamą więcej czasu – i wreszcie spróbować gotowanych na wizji frykasów. Przygoda szybko się jednak komplikuje, gdy już w czasie pierwszego nagrania jeden z turystów śmiertelnie dławi się na wizji kartaczem Katriny, w którym zostaje znaleziony… pierścień skradziony z lokalnego skarbca. Czy Esterze uda się udowodnić niewinność mamy?
"Nie bój się, dziadku!" to historia o dzielnej i mądrej króliczce Stefci, która mierzy się ze stereotypami i której udaje się sprawić, że świat wokół niej zmienia się na lepsze. Książka autorstwa znanego i cenionego ilustratora Pawła Pawlaka, została wykonana oryginalną techniką kolażu i wyklejanki. Książka porusza bardzo ważny temat, jakim są stereotypy i równość.
"Zagadka purpurowej orchidei" to pierwszy tom nowej serii Agnieszki Stelmaszyk — autorki bestsellerowej serii "Mazurscy w podróży". W emocjonującą przygodowo-kryminalną fabułę autorka ponownie włączyła element edukacyjny, czytelnicy dowiedzą się wielu interesujących ciekawostek o roślinach, zwierzętach i ochronie przyrody.
"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn" to bestsellerowa seria książek dla superdziewczyn, które mają głowy pełne szalonych pomysłów i nigdy się nie nudzą. W każdym kolejnym tomie Emi wraz z przyjaciółmi przeżywa niesamowite przygody, odkrywa nowe hobby i miejsca, poznaje ciekawe osoby. A wszystko zgodnie z mottem nigdy więcej nudy! Emi pokazuje swoim czytelnikom jak magiczny i pełen niespodzianek jest świat wkoło nas. Wystarczy otwarta, pełna pomysłów głowa i dobra energia! Czy macie ochotę dołączyć do paczki przyjaciół i wspólnie przeżywać przygody? Autorką serii jest Agnieszka Mielech, ilustracje przygotowała Magdalena Babińska. Przedmiotem licytacji jest najnowszy tom podstawowej serii pt. "Hej w góry!", w którym przyjaciele planują wyrwać się z miasta, zaczerpnąć świeżego powietrza i aktywnie spędzić czas. Kiedy tylko nadarza się okazja, przyjaciele wylogują się ze zdalnej szkoły i pod wodzą profesora Kaganka wyruszają na górski rajd. Ucieczka od cywilizacji zakończy się nową tajną misją! Emi, Franek, Flora, Faustyna i Aniela z pomocą Lucka i Czekolady wpadną na trop uwięzionej owieczki i pomogą zabłąkanym turystom! Pakujcie plecaki, ubierajcie się na cebulkę i – hej! – ruszajcie na szlak z tajnym klubem!
Licytuj też:
Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.
Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia Covid-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło.
Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej. >>