Wydawnictwo W.A.B. podarowało nam na akcję #JedenDzieńDłużej fantastyczne, emocjonujące, trzymające w napięciu kryminały i thrillery. Polecam — sama czytałam już siedem z tych powieści i na żadnej się nie zawiodłam! Pakiet 15 książek z autografami autorów trafi na półkę zwycięzcy licytacji... chyba że postanowi komuś sprawić książkowy prezent.
Pakiet powieści kryminalnych i thrillerów z autografami. Weź udział w licytacji >>
"Kwestia ceny" to powieść laureata Paszportu "Polityki" Zygmunta Miłoszewskiego. Początek jest genialny. Poznajemy parę staruszków, którzy mają świętować rocznicę swojego pierwszego razu. Jest soczyście, pikantnie... potem para budzi się 50 lat wcześniej, w Polsce lat 60., w której nie ma Pałacu Kultury i Nauki, jest za to polityka zacieśniania więzów z Francją i słowiańska Unia. Ciekawy zamysł, ciekawa historia, zakończenie zupełnie inne niż się spodziewałam. Lepsze.
"Wiatr" to trzymający w napięciu górski kryminał, w którym Igor Brejdygant przekracza gatunkowe granice, najnowsza powieść pisarza. Jego "Rysa" i "Układ" doczekały się już serialowych ekranizacji — wystąpili w nich m.in. Julia Kijowska i Dawid Ogrodnik.
Małgorzata Oliwia Sobczak to jedna z moich ulubionych autorek kryminałów. Jej "Kolory zła" wzięły mnie w swoje szpony od pierwszej strony pierwszego tomu, trzymając w napięciu do ostatniego zdania trylogii. W tym roku autorka powieścią "Szelest" rozpoczęła nowy cykl — świetna para głównych bohaterów, mocna dawka erotyzmu, mrok i zbrodnia. I piękny rytm zdań.
"'Trzydziestka' uratowała mi życie w szpitalu. Tak się zaczytałem, że zapomniałem, jak bardzo jestem chory. Żak jest urodzonym mistrzem nawijki. Przykuwa uwagę czytelnika i nie puszcza do samego końca. Nerw, obserwacje, czarne poczucie humoru jak w najlepszych kawałkach polskiego hip-hopu, z którego autor pomysłowo czerpie. Czysta radość czytelnicza!" - pisze o powieści Marcin Meller. Czy trzeba lepszej rekomendacji?
Obie książki Magdaleny Majcher są oparte na faktach. "Mocna więź" pokazuje historię zaginionej Anny Garskiej i jej nieustającej w poszukiwaniach mamy, Michaliny Kaczyńskiej, od wewnątrz, kreśląc znakomite i poruszające portrety psychologiczne Ani oraz jej najbliższych. W "Małych zbrodniach" autorka sięgnęła do akt sądowych, aby odtworzyć historię kobiety, którą media i społeczeństwo okrzyknęły dzieciobójczynią.
W życiu Laury, młodej samotnej matki, zaczynają dziać się niewiarygodne rzeczy. Niektórzy znajomi znikają bezpowrotnie bez zapowiedzi, inni ulegają dziwacznym wypadkom bądź popełniają samobójstwa. Czy podejrzana seria wydarzeń w jej życiu ma jakiś związek z pracą, którą kobieta wykonuje, czyli projektowaniem i prognozowaniem zachowań oraz potrzeb konsumentów? Czy istnieje "ktoś", kto nami steruje? Kto to jest? No i najważniejsze – po co to robi? - tak prezentuje się fabuła "Wizjera", Magdaleny Witkiewicz, jednej z najpopularniejszych polskich pisarek.
"Dywan z wkładką" i "Efekt pandy" Marty Kisiel to lżejsze podejście do kryminału — z dużą dawką humoru. Główną bohaterką obu powieści jest Tereska Trawna. Są też mąż, dzieci, pies, teściowa... i mnóstwo rozrywki ze zbrodnią, czasem w tle, czasem na pierwszym planie, zawsze satysfakcjonującą.
"Wina wina" Małgorzaty Starosty to także komedia kryminalna i tu też główną bohaterką jest kobieta. Agata Śródka, "panna z odzysku" - restauratorka i celebrytka, postanawia założyć winnicę w gościnieckim pałacu. Nie spodziewa się, że ta przygoda zaprowadzi ją w sam środek morderczej intrygi, której ofiarami padną jej były mąż, młoda rywalka i leciwa dama. Niewiele zabraknie, żeby i ona sama straciła życie.
Licytuj też:
Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.
Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia Covid-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej. >>