Licytuj pakiet polskiej literatury pięknej z autografami [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]

Postawić na półce i czytać książki Lewestam, Rudzkiej, Marcisza, Szpili i Engelkinga w wersji z autografem? Albo zrobić komuś taki prezent? To możliwe - wystarczy wziąć udział w licytacji, która odbywa się w ramach akcji #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wydawnictwo W.A.B. podarowało na licytację pakiet sześciu książek, a autorzy wszystkich podpisali je dla zwycięzcy aukcji. Są to:

  • Karolina Lewestam - "Mała Księżniczka"
  • Zyta Rudzka - "Ślicznotka doktora Josefa"
  • Maciej Marcisz - "Książka o przyjaźni" i "Taśmy rodzinne"
  • Agnieszka Szpila - "Heksy"
  • Wojciech Engelking - "Serce pełne skorpionów"

Pakiet polskiej literatury pięknej z autografami. Weź udział w aukcji >>

"Mała Księżniczka" Karoliny Lewestam, to inspirująca i wzruszająca książka, która pomaga w oswojeniu całej palety emocji i podpowiada, jak decydować o sobie, słuchać własnego głosu oraz wybierać w życiu relacje, które są dla nas dobre. Książka, która nie tylko uczy dzieci, jak w przyszłości być mądrymi dorosłymi, lecz także uczy dorosłych, jak stać się mądrzejszymi dorosłymi – dla siebie i dla swoich dzieci. "To książka, którą mamy zabiorą z półek swoim córkom, po to, by same ją czytać. I przeżywać ją po swojemu" - pisze o niej Anna Dziewit-Meller.

"Ślicznotka doktora Josefa" to mocna, pełna czarnego humoru powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek, Zyty Rudzkiej — laureatki Nagrody Literackiej Gdynia, autorki "Krótkiej wymiany ognia" i "Tkanek miękkich", które zachwyciły krytykę literacką oraz czytelników. Opowieść o tym, jak przerabiamy koszmarne doświadczenia na prywatne mitologie, by przetrwać, a nawet poczuć się wyjątkowo.

Marcin Małys ma 30 lat, 63 tysiące złotych długu i mętną wizję własnej przyszłości. I jest bohaterem "Taśm rodzinnych" zaskakującej, wciągającej książki Macieja Marcisza. Ja nie mogłam się oderwać, a "Książka o przyjaźni" już czeka na półce. U mnie bez autografu, ale zwycięzca aukcji obie powieści otrzyma podpisane przez autora.  

Żywiołowa, radykalna, zmysłowa, pełna absurdalnego humoru. Nowa powieść autorki "Bardo" i "Łebków od Szpilki" – "Heksy" Agnieszki Szpili – to bezwstydne wyzwanie rzucone patriarchalnemu porządkowi i mieszczańskim wartościom. To literacki manifest o potrzebie radykalnej społecznej przemiany i nowej seksualności.

"Powieść o PRL-u, miłości i polityce, klasyczna, porządna, wciągająca. Przygody 'patointeligencji' z dobrego warszawskiego liceum z początku lat sześćdziesiątych Engelking snuje ze swadą i wielkim zamiłowaniem do detalu. 'Serce pełne skorpionów' czyta się świetnie" - poleca powieść Jakub Żulczyk.

Licytuj też:

#JedenDzieńDłużej. Akcja Gazeta.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia Covid-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło.

Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 24 stycznia i kończą 31 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej. >>

Zobacz wideo Jak wyglądał 29. Finał WOŚP zza kulis?
Więcej o: