Stephen King wsparł Ukrainę. "Dziś jest wyjątek"

Stephen King już godziny po ataku Rosji na Ukrainę 24 lutego zabrał głos w mediach społecznościowych. Teraz wsparł walczących Ukraińców po raz kolejny, robiąc coś bardzo dla siebie nietypowego.

"Zazwyczaj nie zamieszczam swoich zdjęć, ale dziś jest wyjątek" - napisał pisarz na Twitterze. Na fotografii pozuje w swojej bibliotece w koszulce z ukraińską flagą i napisem "I stand with Ukraine" ("Murem za Ukrainą").

Autora takich powieści jak "Lśnienie", "Carrie" czy "Zielona mila" obserwuje na Twitterze 6,6 mln osób.

Stephen King murem za Ukrainą 

24 lutego King pisał z kolei: "Tego większość z nas nauczyła się jako dzieci na placu zabaw: Nie stoisz z boku, gdy duże dziecko bije małe dziecko. Możesz zadać cios lub dwa, żeby duży dzieciak przestał, to słuszna rzecz". Ten wpis pojawił się kilka godzin po tym, jak Władimir Putin ogłosił, że rozpoczyna się "operacja specjalna". Wojska rosyjskie zaatakowały Ukrainę z kilku stron. 

Zobacz wideo Potężny wybuch w Charkowie. Rakieta uderzyła w budynek lokalnych władz

W poniedziałek 1 marca zdjęcia satelitarne pokazują gigantyczne konwoje rosyjskich wojsk zmierzających do ukraińskiej stolicy. Amerykański wywiad ostrzega, że najgorsze jest dopiero przed obrońcami Kijowa. 

Więcej aktualnych informacji o wojnie w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w poniższym artykule:

Więcej o: