Na zdrowie, czyli garść książek o naturalnym leczeniu

Okres przejściowy to czas przeziębień oraz mniejszych i większych chorób. Za oknem coraz piękniejsza pogoda, a tu jak na złość kaszel, katar i gorączka. Jak sobie z nimi radzić? Najlepiej naturalnie! Przepisy, które wcześniej były przekazywane z pokolenia na pokolenie, teraz dostępne są też w formie książek. Jeśli interesuje was temat medycyny naturalnej, to dziś mam kilka propozycji*.

"Zdrownik. Tradycyjne i naturalne przepisy na zdrowie i odporność", Marcin Korczyk "Pan Tabletka"

"Zdrownik" to zbiór przepisów podzielonych według przypadłości, które leczą. Jest pięknie wydany, bogato zilustrowany oraz zawiera całe mnóstwo przydanych informacji. Ponad 60 prostych w wykonaniu receptur pomoże Wam zwalczyć najbardziej popularne dolegliwości, jak niestrawność, czy przeziębienie.

Więcej tematów książkowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Naturalna. Ziołowe wsparcie na każdy dzień", Leslie Korn

Z kolei w tej publikacji możecie znaleźć wiele porad na temat ziół. Dowiecie się, jak je łączyć, by maksymalnie wykorzystać ich prozdrowotne właściwości oraz skorzystać na smaku. W książce zamieszczono przepisy nie tylko na wywary spożywcze, ale też kosmetyczne.

"Zielarnia. Jak czerpać ze skarbów natury" 

Również i ten tytuł poświęcony został tematyce ziół. Ta piękna wydana publikacja odkryje przed Wami pachnący świat syropów i naparów. Dzięki prostym recepturą przygotowanie własnych „eliksirów" zdrowia będzie samą przyjemnością!

"Leczenie siłami natury", Andreas Michalsen

Ten tytuł skupia się na poważniejszych chorobach, takich jak nadciśnienie, czy cukrzyca i wyjaśnia, jak przy pomocy medycyny naturalnej można osiągnąć lepsze efekty leczenia. W publikacji nie brak też naukowej analizy. Jeśli zastanawiacie się, czy tradycyjne metody (np. o zgrozo, pijawki) działają, w tej książce znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

<<Reklama>> Ebook "Leczenie siłami natury" dostępny jest w Publio.pl >>

Chcesz więcej? Zajrzyj na nakanapie.pl

*Oczywiście żadna książka nie zastąpi wizyty u lekarza i jego profesjonalnej porady.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: