Z książką w ogrodzie czy książka o ogrodnictwie? Te poradniki spełniają oba warunki

Chociaż pogoda ostatnio szaleje, to nie sposób nie zauważyć faktu, że powoli jednak robi się coraz cieplej i pogodniej. A słoneczne dni najlepiej spędzić na świeżym powietrzu: w ogródku, na działce, albo chociaż na balkonie (chociaż na upartego i parapet może się przydać!).

Jeszcze lepiej, jeśli te wyjścia zaowocują własnoręcznie zasadzonymi warzywami lub pięknymi kwiatami. Jeśli nie masz pojęcia, jak się za to zabrać, to dziś mam dla Ciebie kilka książkowych inspiracji!

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Domowa dżungla. Jak wypełnić każdy dom szczęśliwymi roślinami", Danae Horst

Każde wnętrze wygląda lepiej z kwiatami. Jakimi? Oczywiście świeżymi! Jeśli uważasz, że nie masz do nich ręki, albo, że Twoje mieszkanie to dla roślinek zbyt ciężkie warunki, koniecznie sięgnij po ten tytuł. Znajdziesz tu propozycję na każdą przestrzeń, nawet zacienioną!

"Pielęgnacja roślin pokojowych", Michał Mazik

Słyszysz nazwę rośliny i nie masz pojęcia, o czym mowa? Kwiatki dzielisz na róże i tulipany? W takim razie ten tytuł pomoże Ci poznać ciut więcej roślin (a dokładniej to 100!). Na początku odkryjesz top 10 najpopularniejszych roślin doniczkowych i poznasz sposoby ich pielęgnacji.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

"Miejskie ogrodnictwo, czyli jak uprawiać jedzenie w mieście", Katarzyna Basiewicz, Dominika Krzych

Nie ma to, jak własnoręcznie posadzony szczypiorek lub soczyste pomidorki. Nie trzeba mieć od razu swojego pola! Niepotrzebne są również duże inwestycje. Swoją przygodę z miejskim ogrodnictwem możesz zacząć już tej wiosny i wykorzystać to, co masz w domu.

"Wyhoduj i zjedz. Warzywa, owoce i zioła na balkonie", Barbara Chronowska-Cholewa

Ten tytuł przyda się niezależnie od tego, czy planujesz obsadzić cały hektar, czy ledwie pół parapetu. Znajdziecie tutaj wiele praktycznych porad i pomysłowych rozwiązań najczęściej pojawiających się problemów. "Wyhoduj i zjedz" to przystępnie napisana publikacja, która nawet najbardziej opornego zarazi miłością do ogrodnictwa.

<<Reklama>> Ebook "Wyhoduj i zjedz" dostępny jest w Publio.pl >>

Chcesz więcej? Zajrzyj na nakanapie.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: