Olga Tokarczuk wydaje nową książkę. "Empuzjon" to jej pierwsza powieść od otrzymania Nobla

Olga Tokarczuk wydaje nową powieść zatytułowaną "Empuzjon". Tę ekscytującą dla miłośników literatury wiadomość podało Wydawnictwo Literackie.

Jak informuje Wydawnictwo Literackie w mediach społecznościowych, pierwsza po otrzymaniu Literackiej Nagrody Nobla powieść Olgi Tokarczuk ukaże się 1 czerwca. Już teraz można zamawiać książkę w przedsprzedaży. 

 

O czym opowiada "Empuzjon" - nowa książka Olgi Tokarczuk?

Za projekt okładki odpowiada Joanna Concejo, a o czym opowie "Empuzjon"? Akcja rozgrywa się we wrześniu 1913 roku w uzdrowisku Görbersdorf (dzisiejsze Sokołowsko na Dolnym Śląsku). Właśnie tutaj, u podnóża gór, od przeszło pół wieku działa jedno z pierwszych na świecie i słynne w całej Europie specjalistyczne sanatorium leczące choroby "piersiowe i gardlane".

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Bohater "Empozjum" to Mieczysław Wojnicz, student ze Lwowa, który przyjeżdża do uzdrowiska z nadzieją, że nowatorskie metody i krystalicznie czyste powietrze powstrzymają rozwój jego choroby, a może nawet całkowicie go uleczą. Diagnoza nie pozostawia jednak złudzeń - choruje na gruźlicę.

Zobacz wideo Co nowego w popkulturze?

W opisie fabuły udostępnionym przez wydawcę można przeczytać: "W Pensjonacie dla Panów, gdzie zamieszkuje, poznaje innych kuracjuszy. Chorzy z Wiednia, Królewca, Breslau i Berlina przy nalewce Schwärmerei niestrudzenie omawiają najważniejsze sprawy tego świata. Czy Europie grozi wojna? Monarchia czy demokracja? Czy demony istnieją? Czy oddając się lekturze, da się rozpoznać, czyją ręką tekst został napisany - kobiety czy mężczyzny?

Ale nie tylko te pytania zajmują pensjonariuszy. Do Wojnicza docierają też przerażające historie o tragicznych wydarzeniach w górskich okolicach sanatorium. Choć on sam zajęty jest ukrywaniem prawdy o sobie, zagadka budzących grozę wypadków fascynuje go coraz bardziej. Nie wie jednak, że mroczne siły już wzięły go sobie na cel". 

Na facebookowym profilu autorki nie ma jeszcze informacji o nowej książce. Tokarczuk poinformowała jednak kilka dni temu, że jej "Księgi Jakubowe" w przekładzie Jennifer Croft są w finałowej szóstce Międzynarodowego Bookera.

Wyniki poznamy 26 maja.

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Olgi Tokarczuk dostępne są w Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Więcej o: