Wielkanoc nie tylko na stole, ale i w książkach. Tytuły na święta

Już w ten weekend obchodzimy Wielkanoc. Świętowanie najlepiej rozpocząć od tematycznie pasującej lektury. Dlatego i w tym roku mamy dla Was garść książek, które w jakiś sposób związane są z Wielkanocą.

Święta wielkanocne często traktowane są jako dobre wytłumaczenie dla wydłużonego weekendu. Ten czas można przeznaczyć również na czytanie książek z dziećmi.

Zobacz wideo Daniels, czyli Dan Kwan i Daniel Scheinert - artystyczny duet jakich mało [Popkultura]

Wielkanoc z książką. Kilka propozycji na te wyjątkowe dni

Kryminały kojarzą ci się z tytułami przeznaczonymi tylko dla dorosłych? Cóż, również dzieci lubią śledzić odkrywanie tajemnic. W książce Larsa Mæhlego "Gdzie jest jajo wielkanocne?" tym razem trzeba znaleźć jajka! Czy mali detektywi podołają rymowanym zagadkom? Z kolei dla tych dzieciaków, które wolą się spełniać plastycznie, mamy "Grajfikę dla dzieci" Agnieszki Woźniak. Jeśli brak Wam pomysłów na dekorowanie pisanek, w tej książce znajdziecie garść inspiracji. Jest duża szansa, że również dorośli będą się przy tym dobrze bawić!

Kiedy maluchy zajęte będą swoimi tytułami, również dorośli mogą znaleźć kilka chwil na czytanie. Część z tych tytułów z pewnością ułatwi przygotowania do świąt. Jeśli należysz do tych, co lubią wiedzieć więcej, to swoją wielkanocną ciekawość zaspokoisz dzięki publikacji "Wszystko o Wielkanocy". Znajdziesz w niej znaczenie religijnych świąt, tradycje, zwyczaje i ciekawostki. A jakby tego było mało - jest też quiz, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę. Z pewnością informacje zdobyte za pomocą tej książki świetnie sprawdzą się też jako pretekst do zmiany tematu, kiedy przy rodzinnym stole rozmowy zaczną schodzić na zbyt sporne kwestie.

W tym roku zapraszasz rodzinę do siebie? Jeśli tak, to może zastanawiasz się, jak przyozdobić stół lub jakie wybrać kwiaty? W książce "Wielkanoc" Andrzeja Sochakiego i Tessy Evelegh znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań z zakresu wystroju mieszkania. W zestawieniu świątecznych książek nie mogło zabraknąć książki kulinarnej, ale skoro ma być tylko jedna, to niech będzie restauratorki, którą znają chyba wszyscy. Magda Gessler w "Wielkanocy ze smakiem"wyjaśni Wam m.in. jak przygotować żurek na wędzonym oscypku lub zrobić jajka faszerowane pieczarkami. Jej przepisy z pewnością zachwycą Twoją rodzinę!

Wielkanoc pojawia się również w tytułach powieści. Odpowiedzią na brak emocji podczas świąt może być kryminał "Ostatnia Wielkanoc imperatora" Aleksandra Buszkowa, który wciąga czytelnika w mroczny świat handlu antykami. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl >>.

Więcej o: