"Najśmieszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek czytałem". Maciej Stuhr i audiobook "Opowieści ze wsi obok"

"Najoryginalniejsza audiobookowa premiera tej wiosny" - tak o audiobooku "Opowieści ze wsi obok" pisze wydawca. I w tym przypadku to zdecydowanie nie jest po prostu chwyt marketingowy. 30 kwietnia o 19 Maciej Stuhr przeczyta dwa opowiadania ze wsi obok dla czytelników Gazeta.pl.

Na podlaskim odludziu, wśród bagien i trzęsawisk, tuż obok mrocznej puszczy znajduje się pewna wieś. Miejsce, gdzie często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji, jednak zło nie może się zakorzenić. Dobro tam w końcu zawsze wygrywa, a niedobrych ludzi spotyka zasłużona kara, gdyż pierwotne duchy lasu oraz bagienne baby nie tolerują łamania odwiecznych praw.

Zobacz wideo Stuhr czyta "Opowieści ze wsi obok" Miniszewskiego

"Opowieści ze wsi obok" to książka Mirosława Miniszewskiego, która 25 kwietnia ukazuje się jako audiobook w formacie mp3. Autor i czytający jego dzieło Maciej Stuhr zabierają czytelników do świata głębokiej prowincji, gdzie licho nie śpi, a bagna, jak przed wiekami, potrafią pochłonąć niejednego wędrowca. Mirosław Miniszewski bawi się opowiadaniem historii, uprzedzając, że przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich. Opowiada świat, na który składają się zwykli ludzie, ale też pogańskie zjawy nadprzyrodzone, znachorki cytujące Lacana i Lao Tsy, homoseksualni młodzieńcy, faszyści lęgnący się wraz ze swymi faszystowskimi matkami w tapczanach. Są straszliwe mokradła, gdzie giną urzędnicy z gminy i nawiedzone karuzele mordujące wysłanników ministerstwa; agenci Mossadu i pani Wala kręcąca kogel-mogel z pięciuset jaj.

"Opowieści ze wsi obok" 30 kwietnia w Gazeta.pl

Audiobook powstał jako owoc wyjątkowego spotkania. Maciej Stuhr, Antoni Pawlicki i Mirosław Miniszewski natknęli się na siebie zimą na Podlasiu w czasie niesienia pomocy humanitarnej dla uchodźców, którzy utknęli na granicy Polski z Białorusią. Miniszewski pisze swoje "Opowieści ze wsi obok" od kilku lat jako książki i w postaci bloga. Razem we trójkę postanowili nadać im nową, dźwiękową formę.

Miniszewski napisał, Stuhr czyta audiobook, Pawlicki zajął się jego produkcją. Już w sobotę 30 kwietnia cała trójka będzie gośćmi Łukasza Kijka, a Maciej Stuhr przeczyta fragmenty "Opowieści ze wsi obok" specjalnie dla użytkowników Gazeta.pl. A to jeszcze nie wszystkie niespodzianki związane z premierą audiobooka i przypadającą na 30 kwietnia Nocą Walpurgi. 

<Reklama> Audiobook "Opowieści ze wsi obok" można już kupić w Publio.pl

 

O autorze audiobooka "Opowieści ze wsi obok":

Mirosław Miniszewski (1973). Doktor filozofii, pisarz i wykładowca akademicki. Były biznesmen i dziennikarz. Zrezygnował z życia w mieście i zamieszkał na podlaskim pustkowiu z dala od ludzi oraz cywilizacji. Zajmuje się obecnie pisaniem książek, prowadzeniem bloga, produkcją podcastów oraz uprawą warzyw w ekologicznym ogrodzie

Więcej o: