Specjalne promocje na 10. urodziny księgarni Publio

Publio wystartowało 10 lat temu, kiedy polski rynek książek elektronicznych dopiero raczkował. Od tego czasu zmieniło się wiele - zarówno jeśli chodzi o szeroko pojętą konsumpcję kultury w sieci i formatach cyfrowych, jak i podejście Polaków do zakupów w internecie. Z okazji 10. urodzin przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla zwolenników e-booków i audiobooków oraz wszystkich, którzy są ciekawi książek w formatach cyfrowych, ale do tej pory nie mieli okazji z nich korzystać.

Kiedy pierwsze e-booki pojawiały się na polskim rynku, wielu ekspertów wieszczyło koniec książki papierowej. Tymczasem ma się ona dobrze. Inni z kolei obstawiali, że e-booki i audiobooki nigdy nie zdobędą u nas takiej popularności jak na Zachodzie. Też nie mieli racji. Prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku.

Według wstępnego raportu Biblioteki Narodowej z 2022 r.: "lekturę książek w formatach cyfrowych (niekoniecznie specyficznych dla czytników) w 2021 roku zadeklarował co dwudziesty czytelnik. (…) Odsetek osób słuchających audiobooków jest bardzo podobny (7 proc.)". Choć wynik nie wydaje się imponujący, warto jednak zwrócić uwagę na to, że wartość całego rynku książki w Polsce w 2020 r. była szacowana na 2 miliardy złotych.

Sukcesywnie rośnie również sprzedaż e-wydań tytułów prasowych.

Publio wystartowało 10 lat temu, dokładnie 9 maja. Obecnie jesteśmy jedną z czołowych księgarni, w których ofercie znajdują się książki w formatach elektronicznych - e-booki i audiobooki, i dodatkowo e-prasa. Dokładniej rzecz biorąc: ponad 40 tys. e-booków, ponad 9 tys. audiobooków i ponad 300 tytułów prasowych. Jest więc z czego wybierać.

E-booki nie tylko na czytnik

O ile w pierwszych latach istnienia Publio, premiery książek papierowych i e-booków na ogół nie szły w parze, o tyle teraz takie przypadki są rzadkością. Zwłaszcza jeśli chodzi o bestsellerowych pisarzy i pisarki: Remigiusza Mroza, Olgę Tokarczuk, Camillę Läckberg czy Wojciecha Chmielarza. Formaty elektroniczne (coraz częściej także audiobook) wchodzą do sprzedaży tego samego dnia, co papier. Czasem zdarza się zaś, że nawet trochę wcześniej.

Zaletą e-booków są również "niekończące się nakłady". Najlepiej przekonaliśmy się o tym w dniu, kiedy Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Widać to było również na przykładzie serii o Wiedźminie, której sprzedaż podbił serial Netfliksa.

Choć popularność książek w formatach cyfrowych rośnie od lat, a widok kogoś z czytnikiem w tramwaju od dawna nie dziwi, pandemia przyspieszyła ten proces. Zamknięci w domach czytelnicy odkryli wygodę, jaką dają e-booki i audiobooki. Nie trzeba było bowiem wychodzić do księgarni, by je kupić. Od zamówienia do czytania/słuchania książki mija w zasadzie chwila. Co więcej, nie trzeba być również posiadaczem czytnika e-booków. Wiele czołowych księgarń z książkami cyfrowymi, w tym Publio, jest dostępnych dla czytelników także w wersji aplikacji, w których można łatwo zamawiać, a potem równie łatwo czytać e-booki lub słuchać audiobooków. Słowem, by cieszyć się lekturą, wystarczy smartfon. Choć trzeba przyznać, że zagorzali czytelnicy e-booków, chwalą sobie czytniki z ekranem e-ink za to, że nie męczą oczu, a dają komfort posiadania biblioteki w jednym urządzeniu.

Jeden z takich czytników, flagowy model PocketBook, będzie można wygrać w urodzinowym konkursie Publio.

Tydzień z promocjami w Publio

Z okazji 10. urodzin księgarni Publio przygotowaliśmy wyjątkowe promocje, które będą trwać na naszej stronie od 9 do 13 maja. Jeśli więc jesteście fanami e-booków lub chcecie się przekonać, czy warto czytać książki w formacie elektronicznym, to będzie dobra okazja, by zdobyć upragnione tytuły w korzystnej cenie.

W naszym programie na ten czas znajdą się:

  • co dzień cała oferta innego topowego wydawcy do -50%;
  • każdego dnia 100 tytułów z gatunków takich jak: kryminał, książki popularnonaukowe, literatura faktu, historia i powieść, w cenie od 10 zł do 20 zł;
  • 1000 e-booków i 500 audiobooków do 50% taniej;
  • tylko 11 maja – 10 bestsellerów tego roku za 14,90 zł.

Mat. promocyjne PublioMat. promocyjne Publio Publio

Przygotowaliśmy również coś dla łowców nagród. Już w poniedziałek 9 maja na profilu Publio na Facebooku rusza konkurs, w którym można wygrać 1 z 10 zestawów z czytnikiem PocketBook Touch Lux Ruby Red 5 i 9 innymi niespodziankami. Walka o nagrody potrwa do 15 maja.

Weź udział w konkursie o czytnik PocketBook >>

Zapraszamy do świętowania razem z nami.

Więcej o: