To nie będą zwyczajne wakacje dla młodych czytelników. Stanecka i Oklejak z nową książką

Pisarka Zofia Stanecka i ilustatorka Marianna Oklejak - duet, który znają chyba wszystkie przedszkolaki i ich rodzice - znowu połączyły siły. Autorki serii o Basi tym razem zapraszają do baśniowej krainy. Premiera "Księgi Ludensona" już 1 czerwca.

Jak zapowiada Wydawnictwo Agora dla dzieci, to nie będą zwyczajne wakacje.

Kalush Orchestra i Ochman w utworze 'Stefania'Eurowizja. Ochman i Kalush Orchestra z Ukrainy w jednej piosence

Nowa książka duetu Stanecka-Oklejak. Mają być "niespodzianki, chwile grozy i wbijające w fotel zwroty akcji"

Tego lata w Jastrzębiej Górze pojawią się troll, olbrzym i czwórka energicznego rodzeństwa. Ludzie i magiczne stwory ruszą na poszukiwania tajemniczej, spisanej przed wiekami Księgi Ludensona, która ma moc stwarzania i niszczenia. Czy uda się ją znaleźć, zanim trafi w niepowołane ręce i zatrzymać zaklęte w niej żywioły? Na śmiałków, którzy podejmą się zadania, czekają liczne niespodzianki, chwile grozy i wbijające w fotel zwroty akcji. Wspólne przygody zjednoczą tych, których do niedawna dzieliło prawie wszystko.

Zobacz wideo Tworzą związek od lat. W kilka dni wszystko może się zmienić. "Fucking Bornholm" w kinach

Więcej informacji o książkach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ma to być książka idealna do samodzielnego czytania, którą stworzył jeden z najbardziej kreatywnych duetów polskiej literatury dziecięcej:

  • Zofia Stanecka - pisarka. Autorka bestsellerowej serii "Basia", książek: "Świat według dziadka", "Domino i Muki. Po drugiej stronie czasu", "Tajemnica namokniętej gąbki", "Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado" oraz licznych bajek i opowiadań. W pracy najbardziej lubi jej koniec. Czytelniczka. Pochłania wszystko, co zostało napisane, a najchętniej wszelkiego rodzaju baśnie. Wielbicielka książek, trolli i starzejących się psów.
  • Marianna Oklejak – ukończyła z wyróżnieniem Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Rysuje, projektuje książki i plakaty. Jej ilustracje kilkukrotnie zdobywały przyznane przez Polską Sekcję IBBY nagrody główne i wyróżnienia, są wpisane m.in. na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Kocha książki, lubi morze i ma kilka solidnych dowodów na to, że olbrzymy naprawdę istnieją.

"Księga Ludensona" ma za cel inspirować do bliższych i dalszych wycieczek, odkrywania niezwykłych miejsc, które czają się tuż za rogiem. Ukazuje codzienność jako przestrzeń pełną fantazji. Główni bohaterowie, czwórka rodzeństwa o zróżnicowanych osobowościach i charakterach potrafi zjednoczyć się we wspólnym działaniu, przezwyciężyć lęk i otworzyć się na kontakt z tajemniczymi istotami - bardzo różnymi a zarazem jakże podobnymi do nas.

Kobieta czyta - zdjęcie ilustracyjneHepburn, Smoleń, a może Vetulani? Wybraliśmy ciekawe - i nowe - biografie

Książka jest napisana z myślą o czytelnikach w wieku 9-12 lat.

Księga Ludensona - okładkaKsięga Ludensona - okładka mat. prasowe

Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami

Więcej o: