Empik zerwał współpracę z Żurnalistą i wycofał jego podcast z nominacji do Best Audio Empik Go

Podcast Żurnalisty nie jest już nominowany do Best Audio Empik Go w kategorii Podcast. Historie dla każdego. Empik zakończył także relacje biznesowe z prowadzącym podcast, w którym rozmawiał z gwiazdami mediów czy znanymi politykami.

"Po naszej interwencji Empik skorygował listę nominowanych w kategorii najlepszy podcast w swoim konkursie Best Audio Empik Go. Początkowo nominował m.in. Żurnalistę, którego zdemaskowaliśmy w zeszłym miesiącu jako osobę poszukiwaną przez komorników, oszukującą firmy i ludzi, a nawet Skarb Państwa. Empik zerwał z nim także relacje biznesowe" - pisze Spider's Web.

Best Audio Empik Go m.in. dla lektorów, ale nie dla Żurnalisty

Zobacz wideo Krzysztof Czeczot: Film to partnerzy, ujęcia, montaż i muzyka. W przypadku audio nie ma za co się schować [Popkultura Wywiad]

Statuetki Best Audio Empik Go trafiają do twórców: lektorów, aktorów, reżyserów, autorów, scenarzystów i podcasterów, których wybierają w głosowaniu użytkownicy. Żurnalista był jednym z 10 podcasterów nominowanych w kategorii Podcast. Historie dla każdego. Wśród jego gości byli m.in. Oliver Janiak, Maciej Orłoś, Doda czy Katarzyna Zawadzka. Sam prowadzący nie ujawniał swojego wizerunku, imienia ani nazwiska.

 

W kwietniu Spider's Web opublikował tekst, w którym wskazywał na to, że Żurnalistą jest mężczyzna winien blisko pół miliona złotych różnym firmom i osobom prywatnym. Miał nie wypłacać wynagrodzenia byłym pracownikom, a także zniknąć po pobraniu pieniędzy od współpracujących z nim reklamodawców. Przeciw niemu toczą się dwie sprawy - jak poinformował Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, jedna z nich wiąże się z kwotą 234 tys. złotych, a druga 205 tys. złotych.

Żurnalista próbował tłumaczyć się, przekonywać, że część wierzytelności już spłacił i przepraszał w opublikowanym w mediach oświadczeniu. "Przepraszam. Zawiodłem. Rozczarowałem. Nie będę się tłumaczyć, że to "błędy młodości", że to moja naiwność, chęć lepszego życia. Od kilku lat spłacam swoje zobowiązania. Dodatkowo istnieją wierzytelności, które są sporne albo toczą się w tych sprawach postępowania sądowe" - napisał między innymi.

W tym momencie w kategorii Podcast. Historie dla każdego jest nominowane osiem programów: 

  1. "Przerwany lot. Największe katastrofy lotniczne"
  2. "W poszukiwaniu pełni", Natalia de Barbaro
  3. "Muzyczka Okuniewskiej", Joanna Okuniewska
  4. "Niekończące się historie", Małgorzata Kożuchowska i Katarzyna Montgomery
  5. "Chodź na słówko", Grzegorz Borowski i Marcin Dziedziński
  6. "Szczytomaniak. Tajemnice Himalajskich Wypraw", Maciej Piera
  7. "Siła Empatii. Nowa era przywództwa", Joanna Chmura
  8. "Człowiek absurdalny", Łukasz Polikowski

Inne kategorie wyróżniają m.in. podcasty kryminalne i audiobooki. Na wszystkie nominowane do Best Audio Empik Go tytuły i twórców można głosować do 5 czerwca tutaj. Gazeta.pl objęła patronatem to wydarzenie.

Jeden znaczek może uratować życie tysiącom ludzi walczących o pokojową przyszłość Ukrainy i całej Europy. Licytuj razem z nami

Więcej o: