"Wymazane archiwum. Zła woda". Nowe słuchowisko Storytel to kryminał ściśle spleciony z grozą

Kim jest pacjent Marek Nowaczyk? Co robi w ośrodku zamkniętym? Ten funkcjonariusz milicji kryminalnej z Warszawy został wysłany na Żuławy, by wspomóc lokalną MO w wyjaśnieniu serii morderstw. Na miejscu czekały na niego jednak nie tylko okaleczone w okrutny sposób ciała ofiar i zmowa lokalnej społeczności, ale również zło, zetknięcie z którym odwiodło go od zmysłów. Co jest prawdą, a co sennym koszmarem? Odpowiedź kryje się gdzieś w głowie Nowaczyka.

"Wymazane archiwum. Zła woda" to mroczny kryminał, rozgrywający się w roku 1965, na mokradłach delty Wisły, które kryją niejedną mroczną tajemnicę (i odciętą kończynę).

Przestrzenią akcji słuchowiska są Żuławy Wiślane, miejsce, które od wieków było areną walki człowieka z żywiołem. Sztucznie osuszone po celowym zalaniu, w latach 50. XX wieku stały się one domem dla repatriantów z Kresów i przybyszy z głębi Polski. Dla dawnych mieszkańców tych terenów morze było żywiołem, z którym należało się liczyć, dla nowych pozostało tajemnicą. Jednak kryjące się w głębinach siły nie zniknęły, a tylko czekały na okazję, by odebrać ludziom to, co zagrabione. Ulewny deszcz nie tylko podmywa fundamenty domów i zalewa groby, ale zmywa również ślady brutalnych morderstw, które desperacko próbuje wyjaśnić Nowaczyk. A z deszczem przychodzą… oni. 

Zobacz wideo Takiego konfliktu na planie "POPkultury" jeszcze nie było. Bo jak tu wybrać: Rammstein czy Kendrick Lamar?

Twórcą uniwersum "Wymazanego archiwum" jest Dominik Sokołowski. Scenariusz pierwszej odsłony serii Storytel Original stworzył autor kryminałów i scenarzysta serialowy Igor Brejdygant. Jego "Zła woda" jest już dostępna do odsłuchania w aplikacji Storytel.

Premierze słuchowiska towarzyszy oryginalny trailer z muzyką Wojtka Urbańskiego. Producent, kompozytor i współzałożyciel zespołu "Rysy" nagrał ją na żywo podczas koncertu Gali Zamknięcia festiwalu Mastercard Off Camera, którego partnerem Storytel był już po raz czwarty.