Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Pisarka zginęła w pożarze. Miała 50 lat

Nie żyje pisarka Maja Lidia Kossakowska. Autorka popularnych powieści fantasy zginęła w pożarze domu w Starych Załubicach. Miała 50 lat.

O tragicznej śmierci Mai Lidii Kossakowskiej poinformowało czasopismo "Nowa Fantastyka".  

"Dzisiaj w nocy zginęła tragicznie Maja Lidia Kossakowska - znakomita polska pisarka fantastyczna, dwukrotna laureatka Nagrody Zajdla. Jej nagłe odejście jest dla nas wstrząsem. Maja była nie tylko utalentowaną pisarką, ale też wspaniałą osobą - życzliwą, pełną empatii i poczucia humoru. Łączymy się w bólu po stracie z jej rodziną i bliskimi" - czytamy we wpisie na Facebooku. 

Maja Lidia Kossakowska nie żyje. Pisarka miała 50 lat

Informację o śmierci pisarki zamieściło też wydawnictwo Fabryka słów. "Nie ma słów właściwych, by przekazać taką informację. Dziś w nocy odeszła od nas Maja Lidia Kossakowska. Tragiczny wypadek pozostawił nas wszystkich w niedowierzaniu i szoku. Maju, za kilka dni mieliśmy się spotkać, porozmawiać, pośmiać się - jak zawsze. Pozostawiłaś po sobie pustkę, której jeszcze nie umiemy ogarnąć" - czytamy.

Dziennikarz i przyjaciel pisarki Łukasz M. Wiśniewski potwierdził na Facebooku, że autorka zginęła w pożarze domku na działce. "Jarek Grzędowicz (pisarz i mąż Mai Lidii Kossakowskiej - red.) wyszedł po drewno do kominka, nie przebił się z powrotem przez ścianę ognia. Żyje, jest poparzony [...]" - napisał. 

Portal wwl112.pl podaje, że zgłoszenie do pożaru w Starych Załubicach strażacy dostali 23 maja o godz. 2.35. Z relacji portalu wynika, że po przyjechaniu na miejsce strażacy zastali cały dom objęty ogniem. - Przyczyny pożaru będzie teraz ustalać biegły z zakresu pożarnictwa oraz policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wołominie  - powiedział WWL112.PL aspirant Jan Sobków, oficer prasowy Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie. 

Maja Lidia Kossakowska urodziła się w 1972 roku w Warszawie. Skończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Zasłynęła m.in. cyklem powieściowym Zastępy Anielskie, w którym ukazały się m.in. powieści "Siewca Wiatru" i "Żarna niebios". Była dwukrotną laureatką Nagrody im. Janusza A. Zajdla (za opowiadanie "Smok tańczy dla Chung Fonga" oraz powieść "Grillbar Galaktyka"). 

Więcej o: