Targi Książki w Warszawie 2022. Ponad 800 twórców. Remigiusz Mróz rozda autografy

Wystartowały tegoroczne Targi Książki w Warszawie. Święto książki odbywać się będzie w dniach 26-29 maja na placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki. W tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział 500 wystawców z 13 krajów, około 800 twórców i całe tłumy miłośników literatury.

Organizatorem tegorocznych Targów Książki w Warszawie jest Fundacja Historia i Kultura. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Te osoby, które nie mogły przybyć na targi, mogą skorzystać z możliwości obejrzenia transmisji z wydarzeń w mediach społecznościowych.

Warszawskie Targi Książki 2022. Raj dla miłośników literatury

Warszawskie Targi Książki to wyjątkowe wydarzenie, na które każdego roku czekają najwięksi miłośnicy literatury. Program trzydniowych targów jest niezwykle bogaty. W 2022 roku w wydarzeniu weźmie udział ponad 500 wystawców z 13 krajów: Polski, Norwegii, Ukrainy, a także Armenii, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Węgier i Wielkiej Brytanii. Jest więc to doskonała szansa, by skompletować brakujące w domowych biblioteczkach książki i zdobyć nowości oraz przedpremierowe tytuły.

Zobacz wideo "Czasy są takie, że książki czytam już tylko służbowo". Rozmowa z twórcą "Behawiorysty"

Targi są również wspaniałą okazją do towarzyskich spotkań i udziału w różnorodnych wydarzeniach - m.in. prelekcjach. Podczas Targów poznamy również  laureatów nagród: 62. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2021,13. Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Magellana w konkursie na "Najlepsze publikacje turystyczne", Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, Nagród "Nowej Fantastyki", Literackiej Nagrody Motyli i Nagrody Biedronki za książkę dla dzieci - Piórko 2022.

Maja Kossakowska z mężem (zdjęcie ilustracyjne) "Straciłem piękny kawałek życia". Pisarze żegnają Maję Lidię Kossakowską

Ponad 800 twórców zagości na targach. Z którymi pisarzami można spotkać się podczas święta książki?

Podczas Warszawskich Targów Książki z publicznością spotka się ponad 800 twórców. Równolegle odbywać się będą aż trzy festiwale literackie. Miłośnicy literatury kryminalnej spotkają się na Festiwalu Kryminalna Warszawa. Na Targach zagoszczą m.in.: Wojciech Chmielarz, Remigiusz Mróz, Vincent V. Severski, Maciej Siembieda, Anna Kańtoch, Gaja Grzegorzewska, Julia Łapińska.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Festiwal Komiksowa Warszawa to odrębny sektor stoisk z publikacjami i ponad 50 spotkań i warsztatów z autorami. Gwiazdami tegorocznego Festiwalu będą m.in.: Lene Ask, Typex, Paco Roca, Javier de Isusi, Tony Sandoval.

Aktor, reżyser, scenarzysta i... lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodę Aktor, reżyser, scenarzysta i lektor! Te fantastyczne głosy też zasługują na własną nagrodę MATERIAŁ PROMOCYJNY

Miłośnicy fantastyki spotkają się  m.in. z Martą Kisiel, Katarzyną Miszczuk, Jakubem Ćwiekiem, Jagną Rolską i Jackiem Galińskim.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: