Książeczki dla 3-latka - poznaj 6 wyjątkowych propozycji dla najmłodszych

Książeczki dla 3-latka nie tylko sprawią, że pociecha miło spędzi czas, ale także będzie to doskonały sposób na rozwój. Poznaj 6 wyjątkowych pozycji książeczek dla 3-latków, które zachwycają, bawią, ale i edukują.

Książki dla 3-latka - "Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków"

Książki dla 3-latka są nieco inne, aniżeli dla młodszych dzieci. Dzieci w wieku 3 lat rozwijają się bardzo szybko. Książka autorstwa Marty Galewska - Kustra pomoże pociechom w nauce odpowiedniej wymowy. Przygody kultowego Pucia i jego szalonej rodziny zachęcą malca do nauki przez zabawę, a przy tym rozwiną doskonale jego umiejętności wymowy.

Książki edukacyjne dla 3-latka - "Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?"

Książki edukacyjne dla 3-latka dają nam możliwość zajęcia się tematami, które dotyczą bezpośrednio życia. Taką właśnie pozycją jest między innymi książka Anity Głowińskiej pt. "Kicia Kocia. Co zasiejemy w ogródku?". Tytułowa Kicia Kocia wraz z grupką przyjaciół z przedszkola, zakładają ogród. Dziecko uczy się, jak wygląda proces wzrostu, poznaje warzywa i owoce, a przy tym uświadamia sobie, że mamy wpływ na pewne procesy zachodzące w przyrodzie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 120

Książeczki edukacyjne dla 3-latka - "Krok po kroku. Ciało"

Książeczki edukacyjne dla 3-latka to znakomity sposób na to, aby przedstawić mu otaczający go świat, ale i poznać siebie. Jednym z przykładów takiej książeczki jest między innymi pozycja autorki Katarzyny Huzar - Czub pt. "Krok po kroku. Ciało". Bajka pozwala poznać dziecku wszystkie części ciała i nauczyć, do czego są nam one potrzebne. Prosty język sprawia, że wiedza przekazana jest w przystępny sposób.

Książka dla 3-latka - "Lena. Co się dzieje w brzuchu mamy?"

Książka dla 3-latka pt. "Lena. Co się dzieje w brzuchu mamy?", to pozycja, która podpowie rodzicom, jak odpowiadać na nurtujące go pytania. Na przykład odnośnie narodzin dzidziusia. Piękna grafika i prosty język, sprawiają, że książeczka jest niezwykle przystępna, ale i fascynująca dla malca.

Książki interaktywne dla 3-latka - "Moja podróż dookoła świata"

Książki interaktywne dla 3-latka, to pozycje, które zachęcają do aktywności i twórczej zabawy. Książka "Moja podróż dookoła świata", jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Książeczka zachęca dziecko do działania i wykonywania różnych ciekawych poleceń, które niosą za sobą konkretne efekty wizualno-dźwiękowe. Ponadto malec poprawia zakres swojej mowy, ale i poznaje świat.

Książki do przedszkola dla 3-latków - "Elementarz 3-latka z ćwiczeniami. Wielka Akademia."

Książki do przedszkola dla 3-latków, powinny aktywizować malca i zachęcać do rozwoju. "Elementarz 3-latka z ćwiczeniami. Wielka Akademia", jest właśnie taką propozycją. Bogaty zakres ćwiczeń, kolorowe ilustracje, zadania do wykonania z użyciem kredek - wzbogacają wyobraźnię dziecka. Książeczka wpływa także na rozwój manualny malca.

Szeroki wybór książeczek dla 3-latków sprawia, że możemy wybrać coś wyjątkowego i adekwatnego do potrzeb naszego dziecka. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas propozycje przypadną Wam do gustu i staną się inspiracją do coraz nowszych zabaw, ale i rozwoju umiejętności. 

Zobacz też: Książki dla 6-latki- sprawdź tytuły, które budują pewność siebie i pomagają odkryć ukryte talenty

Więcej o: