Książki dla 3-latki - najpiękniejsze opowieści, które uczą i bawią

Książki dla 3-latki powinny być inspirujące i nietuzinkowe! Dlatego też przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, po które warto sięgnąć. Poznajcie 5 ciekawych książek dla dziewczynek.

Książki dla 3-latki - "Dziewczynki mogą wszystko"

Książki dla 3-latki to doskonały sposób na to, aby spędzić czas ze swoją małą księżniczką, ale jednocześnie zadbać o jej rozwój. Książka autorstwa Caryl Hart "Dziewczynki mogą wszystko" jest wyjątkowa pod wieloma względami. Bajka inspiruje i ośmiela do realizowania wielkich marzeń. To zdecydowanie pozycja dla dziewczynek, posiadających wielkie marzenia. Na szczególną uwagę zasługuje także grafika i przystępny język.

Książka dla dzieci. Na jaką literaturę warto się zdecydować? Zdjęcie ilustracyjneKsiążki dla 4-latki - poznaj 5 inspirujących pozycji książkowych dla dziewczynek

"Wierszyki bliskościowe" - książka ucząca o emocjach i potrzebie bliskości

"Wierszyki bliskościowe" autorstwa Kasi Huzar - Czub oraz ilustratorki Joanny Bartosik, to pozycja stworzona z myślą o każdym dziecku. "Wierszyki bliskościowe" uczą dzieci, czym są emocje i jak ważna w życiu jest bliskość i więź z innymi ludźmi. Treści dopełniają przepiękne ilustracje, które nie tylko pobudzają wyobraźnie, ale i dostarczają ważnych emocji.

Zobacz wideo Popkultura odc. 118

"Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też"

"Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też" to książka wzmacniająca poczucie pewności siebie. Jak wskazuje nam sam tytuł, pozycja ma wspierać poczucie własnej wartości. Historia nieśmiałego Pinku i jego niezwykła transformacja ma za zadanie pokazać dziecku, że jest ono wyjątkowe. Książka uczy jak zaakceptować słabe strony charakteru, ale także jak nad nimi pracować. Dziecko doświadcza, czym są emocje i dowiaduje się, jak należy sobie z nimi radzić.

"Naciśnij mnie", czyli kilka słów o książce dla dzieci, która stała się międzynarodowym hitem

"Naciśnij mnie" autorstwa Herve Tullet nie bez powodu została okrzyknięta mianem międzynarodowego hitu. Książka zawiera mnóstwo aktywizujących treści, które jeszcze bardziej umilają wspólne czytanie. Gdyby chcieć opisać ją jednym zdaniem i nakreślić jej ideę, to z całą pewnością można by napisać: nauka poprzez zabawę. To doskonała pomoc dla rodziców w kształceniu swoich pociech, ale i ogromna frajda dla młodszych odbiorców.

Książki dla 7-latka - sprawdź najlepsze propozycje książkowe dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjneKsiążki dla 7-latka i 7-latki - sprawdź najlepsze propozycje do nauki czytania

"Najciekawsze bajki przedszkolaka" - książka, która pomoże wyciszyć się dziecku przed snem

"Najciekawsze bajki przedszkolaka" to książeczka, która pomoże zasnąć i wyciszyć się przed snem. Autorki Maria Zagnińska oraz Agnieszka Antosiewicz, zadbały o to, aby czas czytania treści, był dostosowany do możliwości skupienia się dziecka w wieku 3 lat. Bajkowy, łagodny świat uspokoi dziecko i przygotuje do snu. Dużym atutem książeczki jest duża czcionka, która ułatwia nam czytanie.

Wybranie książeczek dla małych księżniczek nie należy do prostych zadań. Mamy jednak nadzieję, że przedstawione przez nas propozycje książkowe, staną się inspiracją i jeszcze bardziej rozwiną wyobraźnię Twojego dziecka. Życzymy wspaniałej lektury!

Zobacz też: Książki dla 5-latka i 5-latki. Które tytuły uczą dzieci wrażliwości, samodzielności i tolerancji?

Więcej o: