Książki dla 4-latki - poznaj 5 inspirujących pozycji książkowych dla dziewczynek

Książki dla 4-latki to temat "rzeka". Z jednej strony mamy spore możliwości wyboru, ale z drugiej, możemy się w tym zagubić. Dlatego też przychodzimy z pomocą i chcemy zaprezentować Wam 5 wyjątkowych pozycji dla dziewczynek.

W przedstawionym przez nas zestawieniu książek znajdziecie zarówno pozycje edukacyjne, jak i te, które po prostu pomogą ciekawie spędzić czas z dzieckiem, czy też wpłynąć na jego wyobraźnię. Oto 5 ciekawych książek dla 4-latki.

Książka dla 4-latki - "Wielka księga supermocy"

Książka dla 4-latki powinna być wartościowa i ciekawa. Taka właśnie jest pozycja autorki Susanny Isern oraz projektantki graficznej Rocio Bonilla. "Wielka księga supermocy" jest nie tylko niezwykła pod względem samej treści, ale także sposobu wykonania (głównie - oprawy graficznej). Książka opowiada historię utalentowanych bohaterów. Są wzorem do naśladowania dla każdego, ale nie z tytułu posiadanych przez nich talentów. Książka jest skierowana zwłaszcza do dzieci, które chcą czerpać z życia pełnymi garściami i realizować nawet największe marzenia!

Książki dla 7-latka - sprawdź najlepsze propozycje książkowe dla dzieci. Zdjęcie ilustracyjneKsiążki dla 7-latka i 7-latki - sprawdź najlepsze propozycje do nauki czytania

''Nie tylko ROBALE. Mrówki, ślimaki, patyczaki inne niesamowite zwierzaki'' - książka opisująca niezwykły świat zwierząt

"Nie tylko ROBALE. Mrówki, ślimaki, patyczaki inne niesamowite zwierzaki" autorstwa Matt'a Robertsona to z całą pewnością pozycja dla ciekawych świata 4-latek. Nie od dziś wiadomo, że każdy etap życia dziecka, rządzi się swoimi prawami. Oczywiście jednym z nich jest ciekawość otaczającego nas świata - zwierząt, przyrody, ludzi. Książeczka opisuje w przezabawny sposób życie 14 rodzajów owadów. Uświadamia dziecku, różnice między nimi, a niezwykłe ilustracje są dopełnieniem całości.

Zobacz wideo Popkultura odc. 118

"Mądre bajki. Wydanie specjalne" - książka, która zainspiruje i pokaże życiowe wartości

"Mądre bajki. Wydanie specjalne" to książeczka szczególna pod wieloma względami. Autorka Agnieszka Antosiewicz, dotyka niezwykle ważnych treści. Dziecko dowiaduje się, jak ważne są relacje międzyludzkie. Poznaje, czym jest akceptacja, tolerancja, prawdziwa przyjaźń. Książka porusza także trudne, ale ważne tematy, które na co dzień mogą być wyzwaniem dla rodziców, dlatego może stać się wstępem do rozmów.

"Dawno, dawno temu… Piękne opowieści dla 4-latków" - zbiór bajek dla 4-latków

"Dawno, dawno temu… Piękne opowieści dla 4-latków" to wyjątkowy zbiór bajek dla dzieci w wieku 4 lat. W książeczce znajdziemy przezabawne historyjki pisane prozą, ale i ciekawe rymowane wierszyki. Autorzy, zatroszczyli się także o ciekawą grafikę, która jest znakomitym uzupełnieniem treści. W książce znajdziemy bajki zaczerpnięte z klasyków literatury dziecięcej, ale i te całkiem nowe.

Książki dla 5-latka. Zdjęcie ilustracyjneKsiążki dla 5-latka i 5-latki. Które tytuły uczą dzieci wrażliwości, samodzielności i tolerancji?

"Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów", czyli książka o tym jak zbudowane jest ludzkie ciało

"Przygody wyjątkowo zgranej Rodzinki Narządów" Jacka Mieszkowicza to pozycja, która w przystępny sposób opisuje, jak funkcjonuje ludzkie ciało. Malec poznaje anatomię i fizjologię człowieka. Przejrzyste obrazki pomagają wyobrazić sobie poszczególne narządy. Bajka w zabawny sposób przedstawia działanie ludzkiego organizmu.

Zobacz też: Książki dla 6-latków - sprawdź, dlaczego książka to najlepszy prezent

Więcej o: