Ann Turner Cook, znana jako "dziecko Gerbera", nie żyje. Pisarka miała 95 lat

Ann Turner Cook nie żyje. Powieściopisarka znana była również jako "dziecko Gerbera", bo jej podobizna znalazła się na słoikach z jedzeniem dla dzieci, tej firmy. O śmierci 95-latki poinformowało przedsiębiorstwo Gerber produkujące żywność dla dzieci.

Ann Turner Cook urodziła się w 1926 roku w USA, w Westport w stanie Connecticut. Kilka lat później jej wizerunek został wykorzystany w kampanii reklamowej firmy Gerber.

Zobacz wideo Czy dziecko powinno mieć dużo zajęć dodatkowych?

Ann Turner Cook została "twarzą" Gerbera

Rysowniczka Dorothy Hope Smith na podstawie wizerunku maleńkiej Ann Turner Cook stworzyła szkic przedstawiający jasnookiego cherubinka z rozczochranymi włosami i rozkosznie zaciśniętymi ustami. W nadesłanym do Gerbera zgłoszeniu [firma szukała "twarzy" dla swoich produktów] artystka napisała, że jeśli wygra, dokończy szkic przedstawiający Ann Turner Cook. Jak informuje firma, rysunek kobiety konkurował z wyszukanymi obrazami, jednak jury z miejsca zakochało się w uroczym szkicu Dorothy Hope Smith przedstawiającym szczęśliwą dziecięcą buzię. Dodatkowo, kiedy projekt artystki zwyciężył, Gerber poprosił ją, aby nie kończyła rysunku i zezwoliła na wykorzystanie samego szkicu. "Wizerunek tego szczęśliwego, zdrowego dziecka miał wkrótce stać się twarzą marki; twarzą rozpoznawaną i kochaną na całym świecie" - czytamy w komunikacie prasowym Gerbera. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rysunek przedstawiający dziewczynkę został oficjalnym znakiem towarowym Gerbera w 1931 roku. "Od tego czasu Gerber Baby pojawia się na wszystkich opakowaniach Gerbera i w każdej reklamie. Tożsamość dziecka była jednak utrzymywana w tajemnicy przez 40 lat, aż do 1978 roku" - informuje firma. 

Przez 40 lat nie ujawniono, że Ann Turner Cook jest "Gerber Baby"

Przez lata krążyły plotki, że dziecko ze słoiczków Gerbera to aktorka Jane Seymour. Część osób uważało, że Gerber wykorzystał wizerunek Humphreya Bogarta lub Elizabeth Taylor. Po 40 latach na jaw wyszło, że "Gerber Baby" to  Ann Turner Cook. Firma orzekła wówczas, że "ciekawska buzia pani Cook wciąż uosabia markę Gerber". 

**********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: