Kawa i książka to dobre połączenie. A może książki o kawie? Proszę bardzo, oto kilka tytułów

Nie wyobrażasz sobie poranka bez małej czarnej? A może uwielbiasz leniwe popołudnia przy aromatycznym cappuccino? Bo kawa to nie tylko jeden z wielu napojów. Dla niektórych to również wielka pasja. Nieważne, czy podchodzicie do tematu z wiedzą baristy, czy zwykłego smakosza, również wśród książek znajdziecie co nieco na temat tego aromatycznego naparu.

"Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie", Ika Graboń

Na początku zestawienia nie mogło zabraknąć dobrego kompendium. Co nas pociąga w kawie? Czym jest sensoryka i cupping? A może interesują cię alternatywne metody parzenia? W tej książce znajdziesz całe mnóstwo interesujących smaczków, dzięki którym mała czarna nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic.

Madonna i Julia GarnerMadonna reżyseruje swoją biografię. Twórcy chcą, żeby zagrała ją Julia Garner

"Historia kawy, czyli opowieść o najważniejszym napoju świata", Izabella Wit-Kossowska

Lubisz poznawać historię od nietypowej strony? W takim razie mogą cię zainteresować losy kawy. Ten aromatyczny napój ma bowiem naprawdę ciekawą przeszłość. Skąd pochodzi i jak trafił do naszych kubków? Tego dowiesz się z tej publikacji.

Zobacz wideo Kawa nie tylko w filiżance! Wykorzystasz ją też w doskonałych przepisach

"Kawa", Božidar Jezernik

Czy wiesz, kto założył wiedeńską kawiarnię? A może doszły cię słuchy, że odmówienie żonie kawy może się skończyć rozwodem? Ta propozycja to niesamowicie ciekawy zbiór mało znanych faktów na temat kawy, jej przyrządzania oraz picia.

Jednak książki związane z kawą to nie tylko publikacje popularnonaukowe. Również wśród powieści można znaleźć takie, w których mała czarna odgrywa ważną rolę.

"Zanim wystygnie kawa", Toshikazu Kawaguchi

Czy kawiarnia może pomóc... cofnąć się w czasie? Według niektórych pogłosek właśnie taką możliwość oferuje pewien mały lokal w Tokio. "Zanim wystygnie kawa" to opowieść o losach czterech klientów, z których każdy widzi w powrocie do przeszłości szansę na rozwiązanie teraźniejszych problemów.

Inne ciekawe teksty znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie", Kamil Walczak

W literacką podróż w czasie zabierze Was również Kamil Walczak. Jego książka to bowiem sfabularyzowana wycieczka po XIX-wiecznym Piotrkowie. Za sprawą tego tytułu będziecie mogli udać się na spotkanie z Gabrielą Zapolską oraz uczestniczyć w występie Heleny Modrzejewskiej.

Święta Róża z LimyMiała siedem lat, kiedy ślubowała dziewictwo. Komu? Jak to komu? Bogu Wszechmogącemu

"Kawa dla kota", Agnieszka Tyszka

Ponoć koty nie powinny pić mleka. Cóż... bohater tej książki oczekuje do niego jeszcze kawy. Ta młodzieżowa powieść opowiada o losach pewnej dziewczyny, która musi na nowo ułożyć swoje trudne relacje z ojcem. Jedno jest pewne, kot pijący kawę będzie dla niej niemałym wsparciem!

<<Reklama>> Ebook "Kawa dla kota" dostępny jest w Publio.pl >>

Chcesz więcej? Zajrzyj na nakanapie.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: