Opisała, jak zabić męża, sąd uznał ją za winną. Nancy Crampton Brophy właśnie została skazana

Nancy Crampton Brophy została uznana winną zamordowania męża w 2018 roku, za co w poniedziałek sąd skazał ją na karę dożywotniego więzienia. Przed laty kobieta napisała natomiast esej, w którym snuła rozważania na temat morderstwa. Tekst nie został jednak dopuszczony jako dowód w sprawie.

Pod koniec maja pisarka Nancy Crampton Brophy, autorka zamieszczonego na blogu eseju "How to Murder Your Husband", została uznana przez ławę przysięgłych za winną zabójstwa swojego męża Daniela Brophy'ego w czerwcu 2018 roku. W poniedziałek 13 czerwca sąd skazał 71-latkę na karę dożywotniego więzienia.

Zobacz wideo Morderstwo jak u Agathy Christie, tylko w Podkowie Leśnej. Jest zwiastun "W jak morderstwo"

USA. Nancy Crampton Brophy uznana winną zamordowania męża

Zdaniem prokuratury, motywem zbrodni miało być ubezpieczenie mężczyzny, które opiewało na sumę półtora miliona dolarów. Para miała dodatkowo zmagać się w ostatnim czasie z problemami finansowymi. Jak podaje BBC, policja nigdy nie odnalazła narzędzia zbrodni, jednak Daniel Brophy został zastrzelony z takiej samej broni (model i marka), jaką kobieta wcześniej kupiła przez Internet. 

W poniedziałek, po siedmiotygodniowym procesie, 12-osobowa ława przysięgłych uznała Brophy za winną morderstwa drugiego stopnia. Associated Press podaje, że 71-latka może ubiegać się o zwolnienie warunkowe po odbyciu 25 lat kary. 

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Autorka romansów opisała, jak zamordować męża. Sąd skazał ją na dożywocie 

W czerwcu 2018 roku szef kuchni Daniel Brophy zmarł w szkole kulinarnej, w której prowadził lekcje gotowania. 63-latek został dwukrotnie postrzelony - w plecy oraz w klatkę piersiową. Szczególną uwagę w tej sprawie zwrócił esej, jaki jego żona napisała w 2011 roku. Jak cytował "The Guardian", kobieta podkreślała w tekście, że "jako pisarka dużo czasu spędza na myśleniu o morderstwie". W tekście zostały omówione motywy zbrodni (finansowe, kłamstwo, zdrada, przemoc), a także możliwe metody popełnienia morderstwa. Autorka pisała także, że choć uważa, że "łatwiej jest życzyć ludziom śmierci, niż faktycznie ich zabijać", to jest przekonana, że każdy jest w stanie popełnić zbrodnię, jeśli zostanie do niej popchnięty. Esej nie został jednak dopuszczony jako dowód w sprawie, ponieważ - jak tłumaczył sędzia Christopher Ramras - został opublikowany na blogu kilka lat wcześniej. 

Więcej o: