Joanna Opozda muzą najnowszej powieści Remigiusza Mroza. Premiera "Nie ufaj mu" już jutro

W oderwaniu od upublicznionego konfliktu z Antonim Królikowskim Joanna Opozda oddaje się lekturze. Wybór jest nieprzypadkowy - aktorka stała się pierwowzorem jednej z postaci. Chodzi o książkę Remigiusza Mroza, "Nie ufaj mu". Opozda opisuje ją jako "emocjonalny thriller" i poleca ją swoim obserwatorom na Instagramie.

Remigiusz Mróz od lat dominuje na polskim rynku wydawniczym. Jego książki zdobyły wiele prestiżowych wyróżnień, m.in. Bestsellery Empiku, tytuł "Książki Roku" serwisu LubimyCzytac.pl i Złoty Pocisk, dedykowany autorom powieści kryminalnych. Pisarz nie narzeka na brak weny i spod jego pióra wciąż wychodzą nowe historie. Inspiracji, jak się okazuje, szuka także w prawdziwym życiu. Muzą będącą pierwowzorem jednej z bohaterek "Nie ufaj mu" stała się aktorka i modelka Joanna Opozda.

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 

Joanna Opozda i niecodzienne rekomendacje czytelnicze

Informacją o utajnionym wkładzie w nową powieść Mroza Opozda podzieliła się na swoim koncie na Instagramie. Przyznała, że to miłe znaleźć się w książce znanego pisarza. W kilku zdaniach zachęciła też do sięgnięcia po tę pozycję.

To świetny, emocjonalny thriller, który od samego początku trzyma czytelnika w ogromnym napięciu. Jeśli tak jak ja lubicie czytać i szukacie dobrego tytułu, polecam sięgnąć po tę książkę.

- napisała pod zdjęciem, na którym pozuje z przedpremierowym egzemplarzem. Post skomentował Remigiusz Mróz, pisząc żartobliwie: "Przekonałaś mnie. Przeczytam chyba" i udostępnił zdjęcie również na swoim profilu. Autor nie zaprzecza, że aktorka faktycznie zainspirowała go do stworzenia jednej z bohaterek. Nie zdradza jednak, o którą postać dokładnie chodzi. Według mediów, Opozda również ma zakaz informowania obserwatorów o tym fakcie.

 

"Nie ufaj mu" - kiedy premiera?

Jak przypomina na Instagramie sama Opozda, nowa książka Mroza, "Nie ufaj mu", jest kontynuacją jego bestsellerowej powieści „Wybaczam ci". To seria poświęcona Inie Kobryn. Kobieta odkrywa tajemnicę swojego męża, trafiając na niecodzienną, kierowaną do niego tytułową wiadomość na Facebooku. Jej autorka niedługo po fakcie popełnia samobójstwo. Akcja "Nie ufaj mu" rozgrywa się rok po opisywanych wydarzeniach, gdy Kobryn trafiła już na mężczyznę swojego życia. Tym razem sekret skrywa przyszły mąż jej siostry, która właśnie przygotowuje się do ślubu. Wpłynie to także na życie Iny. Tak fabułę komentuje w materiałach promocyjnych Mróz:

Chyba nie tylko ja czułem, że ta historia nie mogła zakończyć się na 'Wybaczam ci' – a to, czym Gracjan zawinił w przeszłości, stało się w moim umyśle przyczynkiem do bardziej wnikliwego wejrzenia w antecedencje jego zachowań. Ale mówiąc całkiem poważnie – aż do momentu sklecenia pierwszego zdania nie miałem pojęcia, co z tego wyjdzie. Ledwo jednak się to stało, świat dwójki tych bohaterów wessał mnie kompletnie, a pisanie tej książki okazało się jedną z najciekawszych przygód, jakie pamiętam. Mam nadzieję, że będzie czytało się ją równie dobrze.

Kryminał to ponad 400 stron intrygi. Dostępny jest także w zestawie z pierwszą częścią cyklu, przez wielu uznawaną za najlepszą książkę Mroza. Książkę wyda Czwarta Stron. Premierę zapowiedziano na 27 lipca 2022 roku. Można ją nabyć także w formie ebooka.

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Remigiusza Mroza są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo
Więcej o: