"Mniej obcy". Rusza przedsprzedaż długo wyczekiwanej biografii Jana Borysewicza

"Mniej obcy" to fascynujący wywiad rzeka z Janem Borysewiczem, liderem kultowego zespołu Lady Pank i legendą polskiej sceny muzycznej, który poprowadził jeden z najbardziej charyzmatycznych dziennikarzy w Polsce - Marcin Prokop. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora 28 września br. Od dziś, 28 lipca, biografia dostępna jest w przedsprzedaży.

Pierwsza autoryzowana biografia Jana Borysewicza ukaże się już 28 września 2022 roku. Fani lidera zespołu Lady Pank mogą spodziewać się pełnej zaskoczeń i wzruszeń opowieści o życiu muzyka. W książce nie zabraknie również tematów trudnych i kontrowersyjnych.

Zobacz wideo OFF Festival otworzą wyjątkowe koncerty. Muzyką rozbrzmi m.in. willa Kilara

"Mniej obcy". Marcin Prokop obiecuje szczerą biografię Jana Bo. "Nie interesuje mnie stawianie pomnika"

W "Mniej obcym" Marcin Prokop w szczerej rozmowie z artystą dotyka spraw, o których opinia publiczna i fani muzyki wcześniej nie mieli szansy usłyszeć. Jak sam mówi, warunkiem powstania tej książki była obietnica całkowitej otwartości ze strony Borysewicza.  

- Nie interesuje mnie stawianie Borysewiczowi pomnika. Nie napiszę epopei o dzielnym Janku, który uzbrojony tylko w gitarę stawiał czoła całemu światu, stworzył kilkadziesiąt pokoleniowych przebojów, swoją popularnością wywoływał masową histerię i od pięciu dekad dowodzi zespołem Lady Pank, utrzymując go na szczycie. Bo jest też Janek, który pijany i naćpany zawalał koncerty oraz ubliżał ludziom. Janek, który nie zawsze potrafił być dobrym, obecnym ojcem. Janek, który szukał radości w ramionach prostytutek. Janek, który miał szansę na międzynarodową karierę, ale nie dźwignął jej ciężaru. Dlatego umawiamy się, że warunkiem powstania tej książki będzie pełna szczerość. Konieczność zmierzenia się z tematami i pytaniami, jakich zwykle unika w publicznych wypowiedziach. Czasami będzie bolało – mówi Marcin Prokop.

W książce znajdują się również liczne, do tej pory niepublikowane, materiały fotograficzne, które wraz z poruszającym tekstem tworzą dogłębny obraz życia najsłynniejszego polskiego gitarzysty ostatniego półwiecza. "Mniej obcy" to opowieść o życiu Jana Borysewicza, zmianie priorytetów, wzlotach i upadkach.  

Tamto dawne życie było naprawdę bardzo bogate, balangowe, wesołe, czasami człowiekowi noga się podwinęła i musiał swoje wycierpieć, ale ja to moje życie naprawdę uwielbiałem. (…) Teraz jadę na koncert, potem grzecznie wracam do domu, siadam w studiu, mam czas na wszystko. A wtedy mi tego czasu brakowało. Teraz mogę przestrzegać młodych ludzi, żeby bardziej się kontrolowali, bo naprawdę lot bez trzymanki, bez żadnych hamulców, nigdy się dobrze nie kończy

– mówi Jan Borysewicz. 

"Mniej obcy" ukaże się nakładem Wydawnictwo Agora 28 września br. Od dziś, 28 lipca książka dostępna jest w przedsprzedaży na Empik.com, Kulturalnysklep.pl oraz na oficjalnej stronie Lady Pank. 

<<Reklama>> Ebook "Mniej obcy" jest dostępny na Publio.pl >>

Mniej obcy - Marcin Prokop, Jan BorysewiczMniej obcy - Marcin Prokop, Jan Borysewicz mat. prom. (Wydawnictwo Agora)

Więcej o: