Courtney Love skończyła pisać wspomnienia. Zajęło jej to 10 lat

O Courtney Love można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że wiedzie nudne i spokojne życie. Wdowa po Kurcie Cobainie ogłosiła, że po ponad dekadzie udało jej się z pomocą Aleksa Abramovicha zakończyć prace nad nową biografią, w której przeczytać będzie można o jej rozlicznych perypetiach i rodzinnej historii. Na razie nie zdradziła, kiedy nowa książka ukaże się na rynku.

"Ziomki, myślę, że właśnie skończyliśmy pisać moją książkę. Po cholernej dekadzie wiercenia dziury w brzuchu. Alex Abramovich ma cierpliwość świętego" - napisała na Instagramie Courtney Love obok zdjęcia, na którym uśmiechnięta trzyma manuskrypt z napisem "Dziewczyna z największym kawałkiem tortu" i książkę "Moje życie z Kleopatrą".

Zobacz wideo 1991. Najważniejszy rok w historii muzyki? [Popkultura Extra]

Ukaże się nowa biografia Courtney Love

Biografia ma ukazać się nakładem wydawnictwa Harper Collins, ale piosenkarka zastrzega, że trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać. Love podkreśla, że "Nikt nie ma prawa opowiedzieć mojej historii poza mną", i dodaje, że nie będzie udzielać mediom wielu informacji na temat książki. Niemniej dodaje też, że będzie można w niej przeczytać m.in. o tym, "co Alex nazywa moimi wiktoriańskimi przygodami, bo wydaje się, że mam za sobą już 29 żyć i ciągle przede mną następne. Będzie o tym, że mam szalone szczęście do tego, żeby być we właściwym miejscu we właściwym czasie, albo na odwórt - w bardzo złym".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Obiecuje też, że będzie można więcej się dowiedzieć więcej o rodzinie jej matki i o jej niezwykle zamożnej oraz stylowej babci. "Jeździła do Paryża na pokazy mody, a potem pokazywała mi szwy w swoich ubraniach od Chanel i Balmains" - wspomina piosenkarka.

 

Książka "Dziewczyna z największym kawałkiem tortu" pierwotnie miała zostać wydana jeszcze w 2013 roku, ale pojawiły się nieprzewidziane komplikacje. Wspomnienia razem z Love pisał dziennikarz Anthony Bozza, z którym się pokłóciła. Piosenkarka utrzymywała, że Bozza za bardzo próbował na niej wymusić opowieści o intymnych szczegółach jej życia, które ona chciała zostawić dla siebie. Dodała też, że jego styl był zbyt tabloidowy. W odpowiedzi pozwał ją o naruszenie kontraktu w 2015 roku.

Courntey Love to nie tylko piosenkarka i według "New Musical Express" jedna z najbardziej znaczących postaci muzyki alternatywnej ostatnich 30 lat. Jest także kompozytorką, producentką muzyczną, aktorką (zdobyła nawet nominację do Złotych Globów za rolę w wyreżyserowanym przez Milosa Formana filmie "Skandalista Larry Flynt"), a także pisarką. Poza wspomnieniami napisała także trzy tomy mangi "Princess Ai". Jeszcze w latach 80. rozpoznawalność zdobyła jako wokalistka zespołu Hole. Uwagę publiczności przyciągała swoimi nieokiełznanymi występami i konfrontacyjnymi tekstami piosenek, a także wyrazistym wizerunkiem i upodobaniem do kontrastowych połączeń w modzie.

W latach 90. była także w samym centrum medialnej burzy, która rozpętała się wokół Nirvany, jej męża Kurta Cobaina, ich związku oraz wspólnych problemów z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Wielu wielbicieli grunge'u uważało ją za drugą Yoko Ono odpowiedzialną za rozpad kultowej grupy, nie brakowało też kontrowersji, kiedy okazało się, że córka artystki chce się od niej odciąć i pozbawiła ją praw rodzicielskich. Brała też udział w kilku pozwach o zniesławienie, toczyła batalię sądową z dziennikarzem, z którym przez jakiś czas współpracowała nad biografią, udało jej się też uzyskać od sądu obejmujący jej byłego menadżera zakaz zbliżania się. W 2016 roku wspólnie z Sophią Amoruso wypuściła własną linę ubrań, która dokładnie oddawać miała jej inspiracje. Dodajmy, że w 2006 roku opisała już część swoich wspomnień w pamiętnikach "Dirty Blonde: The Diaries of Courtney Love".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: