"Opowieści z Mirmiłowa". Rysownicy biorą na warsztat świat, który znamy z serii "Kajko i Kokosz"

"Kajko i Kokosz" to kultowy komiks Jansza Christy. "Opowieści z Mirmiłowa" to natomiast albumy zawierające po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników, inspirowane stylem mistrza. Już 28 września br. ukaże się premierowy album "Rozróby i romanse".

Zbójcerze wreszcie wybiorą się na zasłużone wakacje, a także wymyślą nowy wspaniały podstęp. Łamignat będzie siał postrach w delegacji na ziemiach Gromihorda. Woj Wit w porywie swojego serca wyruszy na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Mirmił postanowi za wszelką cenę zwyciężyć w konkursie, który… sam wymyślił, zabierze także swoją ukochaną żonę Lubawę w romantyczną podróż tylko we dwoje. Kokosz zaś odkryje w sobie wielki talent, a smok Miluś znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.

Scena z 5. sezonu 'Cobra Kai'. Yuji Okumoto jako Chozen Toguchi, William Zabka jako Johnny Lawrence, Ralph Macchio jako Daniel LaRussoPo sukcesie "Cobra Kai" ogłoszono powstanie nowego filmu z serii "Karate Kid"

"Opowieści z Mirmiłowa" to krótkie komiksy tworzone w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Album "Rozróby i romanse" zawiera siedem historyjek autorstwa Piotra Bednarczyka, Mieczysława F?ała, Magdaleny "Meago" Kani, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura, Tomasza Leśniaka i Tomasza Samojlika.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Koieta czyta - zdjęcie ilustracyjneTe książki przeczytaliśmy tego lata. Jak się pospieszysz, też zdążysz. Warto!

"Kajko i Kokosz" ciągle obecni

"Kajko i Kokosz" Janusza Christy (1934-2008) to jedna z najsłynniejszych polskich serii komiksowych. Opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów - mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza - służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. Seria główna składa się z dwudziestu tomów stworzonych przez samego mistrza, Janusza Christę, w latach 1972-1989. Wydawane są także oficjalne kontynuacje serii, a Netflix w 2021 roku pokazał serial animowany o przygodach tych bohaterów.

Zobacz wideo "Kajko i Kokosz" - zwiastun

28 września ukaże się również wznowienie dwóch pierwszych tomów serii stanowiących do tej pory część cyklu "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" - "Obłęd Hegemona" i "Łamignat Straszliwy" - z nowymi okładkami autorstwa Sławomira Kiełbusa. Ten drugi to cztery historyjki autorstwa Piotra Bednarczyka, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura i Tomasza Samojlika. Autorami "Obłędu Hegemona" są Piotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk i Tomasz Samojlik.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: