Wojciech Chmielarz: Mam przeczucie, że na rynku książki się wydarzy coś złego. Ludzie książką nie ogrzeją domu

- Mam przeczucie, że na rynku książki się wydarzy coś złego. Trudno się spodziewać, żeby ludzie, którzy liczą teraz każdy grosz i będą musieli podjąć decyzję, czy wybrać przysłowiowy węgiel, czy książkę, wybrali książkę - mówi Gazeta.pl Wojciech Chmielarz.

- Inflacja to jedno - zauważa Wojciech Chmielarz. - Będzie rosła cena papieru, będzie rosła cena książek. Drukarnie też dostają rachunki za prąd, co - uważam - zakończy się tym, że ten rynek książki zostanie mocno przetrzebiony - dodaje.

Wojciech Chmielarz: To, że ludzi nie będzie stać na książki, może wyjść rynkowi na dobre

- Dużo autorów będzie mieć trudności z wydaniem książek i ze sprzedażą książek. Co z jednej strony może wyjść rynkowi na dobre, bo rynek książki jest koszmarnie przegrzany - zauważa także pisarz.

Zobacz wideo Mam przeczucie, że na rynku książki się wydarzy coś złego. Ludzie książką nie ogrzeją domu

Wojciech Chmielarz jest autorem takich książek jak "Żmijowisko", "Wyrwa" czy cyklu o Jakubie Mortce, który niedawno powrócił po dłuższej przerwie w powieści "Długa noc". Całą rozmowę wideo z pisarzem będzie można obejrzeć w Gazeta.pl 30 września. W formie podcastu Publio.pl można jej będzie posłuchać jako "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj" m.in. na Publio i na Spotify.

<Reklama> Książki Wojciecha Chmielarza w Publio.pl >>

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

O książce "Długa noc" Wojciecha Chmielarza:

Długa jesienna noc w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji na kolejne przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który jest świadkiem w sprawie zabójstwa. Co do tej pory powiedział? Co zataił? Do czego nie chce się przyznać? Młoda dziewczyna po raz pierwszy w życiu wychodzi na ulicę, żeby zarobić na utrzymanie. Ciągle się waha, ale potrzebuje pieniędzy dla swojego małego syna. Kogo spotka tej nocy? Jaką decyzję podejmie? Po mieście w białym, terenowym samochodzie krąży mężczyzna, który wie, że to jest jego ostatnia noc na wolności. Ma tylko jeden cel. Zabić tak wiele osób, jak to tylko możliwe. Kto jeszcze padnie jego ofiarą? I jest jeszcze komisarz Jakub Mortka, który staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. A stawką są najbliższe mu osoby. Jak daleko jest się w stanie posunąć, żeby ich ocalić? To będzie długa noc. Dla nich wszystkich. Najważniejsza noc w ich życiu.

"Długa noc" to szósta część cyklu o komisarzu Jakubie Mortce.

Więcej o: