George R.R. Martin zapewnia, że napisał już sporą część "Wichrów zimy"

George R.R. Martin, dzięki którego książkom mamy seriale "Gra o tron" i "Ród smoka", pisze kolejną część "Pieśni lodu i ognia". A ponieważ na dalszy ciąg czekamy już 10 lat, to każdy konkret jest wyczekiwany, choć niektórzy powoli przestają wierzyć, że poznają zakończenie tej historii.

Przez 10 lat, które minęły od premiery piątego tomu sagi (zatytułowanego "Taniec ze smokami"), George R.R. Martin pracował na planie "Gry o tron", został też producentem prequela, czyli "Rodu smoka". Ta druga produkcja to zresztą ekranizacja "Ognia i krwi" - powieści wydanej w 2018 roku. No a na szósty tom cyklu "Pieśń lodu i ognia" nadal każe czekać. Przypomnijmy, że planował siedem części.

George R.R. Martin: To będzie najdłuższy jak dotąd tom

Jeśli chodzi o "Wichry zimy", to Martin w programie "The Late Show With Stephen Colbert" powiedział:

Robię postępy, ale książka nie jest jeszcze gotowa.

Co to dokładniej oznacza? - To będzie bardzo obszerny tom - tłumaczy 74-letni pisarz. - Do tej pory najdłuższe były trzeci, "Nawałnica mieczy", oraz piąty, "Taniec ze smokami". Każda to było jakieś półtora tysiąca stron manuskryptu, ale ta będzie jeszcze dłuższa - powiedział i dodał:

Jestem mniej więcej w trzech czwartych.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Bilety za 10 zł w kinach w całej Polsce. W multipleksach i kinach studyjnych prawdziwe Święto kina

Martin opowiedział też trochę o tym, jak w tym momencie wygląda opowieść o rodach Westeros. - Losy wszystkich postaci przeplatają się. Skończyłem z kilkoma, napisałem ich całą historię, ale nie wszystkich - powiedział. - Muszę skończyć całe to tkanie, a zajmie mi to trochę czasu - dodał. Śmiał się też, że jest pewien, że gdy czytelnicy dostaną do rąk wyczekiwane "Wichry zimy", już następnego dnia zaczną się domagać "Snu o wiośnie", który ma być ostatnią częścią. 

Tylko czy można im się dziwić? Od premiery książkowej "Gry o tron" mijają w tym roku 24 lata.

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Georga R.R. Martina są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: