Małgorzata Musierowicz długo nie chciała się na to zgodzić. Kultowa "Jeżycjada" już nie tylko do czytania

Po wielu latach wątpliwości Małgorzata Musierowicz zgodziła się na cyfryzację swojego dorobku - i sama nagrywa swoje audiobooki. Do końca tego roku ukażą się także w formie ebooków wszystkie książki "Jeżycjady".

Powieści, których akcja koncentruje się wokół poznańskiej rodziny Borejków, są wydawane w papierowej wersji od lat 70. ubiegłego wieku. Wyłączne prawa do ebooków i audiobooków z serii "Jeżycjada" będzie miał serwis Legimi, który od lat o to zabiegał. Małgorzata Musierowicz miała jednak wątpliwości i długo nie chciała, aby jej książki były wydawane w innej niż tradycyjna formie. - Przed "Jeżycjadą" otwiera się oto szansa na dotarcie do całkiem nowych, cyfrowych czytelników i słuchaczy - mówi teraz pisarka.

Tygrys - rysunek z książki, ilustratorką jest Marta KurczewskaTygrys pyta: Czy ja umarłem? A co to w ogóle jest śmierć? [FRAGMENT KSIĄŻKI]

Małgorzata Musierowicz sama przeczyta swoje powieści

"Jeżycjada" liczy w sumie 22 tomy (plus "Małomówny i rodzina" jako tzw. tom zerowy). W październiku ukazało się pierwszych sześć e-booków, w tym jeden synchrobook (audio+e-book), teraz dołączają do nich kolejne części. Wszystkie do końca grudnia będą dostępne jako e-booki w abonamencie serwisu. Jeśli chodzi o audiobooki, czytane przez samą Musierowicz, do końca roku wydane zostaną pierwsze cztery tytuły.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Young adult fiction, czyli co ma trafiać do nastolatków

Małgorzata Musierowicz to urodzona w 1945 r. poznańska pisarka i ilustratorka, prywatnie siostra nieżyjącego już poety i tłumacza Stanisława Barańczaka. Wychowała się na poznańskich Jeżycach, na których później umieściła akcję swoich humorystycznych powieści dla młodzieży. Zadebiutowała w 1975 r. książką "Małomówny i rodzina", napisaną na konkurs Ludowej Spółdzielni Wydawniczej poszukującej powieści dla młodzieży. Nagrody nie zdobyła, ale powieść wydano i spotkała się od razu z gorącym przyjęciem. Dwa lata później ukazała się bestsellerowa "Szósta klepka", potem "Kłamczucha", wreszcie w 1979 r. na stronach "Kwiatu kalafiora" po raz pierwszy czytelnicy spotkali rodzinę Borejków, która stała się symbolicznym centrum całego cyklu nazwanego "Jeżycjadą".

W roku 2020 Małgorzata Musierowicz otrzymała prestiżową nagrodę Biblioteki Narodowej "Skrzydła Dedala" za całokształt twórczości.

+Matthew Perry opowiada o swoim alkoholizmie"Przyjaciele mówią na mnie Matty. Powinienem już nie żyć" [[FRAGMENT]

<<Reklama>> Ebooki Małgorzaty Musierowicz są dostępne na Publio.pl >>

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: