Katarzyna Puzyńska zdradziła, kto zagra Weronikę z Lipowa. "No nie tak sobie wyobrażałam"

"Motylek" - pierwszy tom kryminalnej serii o Lipowie Katarzyny Puzyńskiej będzie zekranizowany. Pisarka po miesiącach spekulacji pokazała twarz pierwszej osoby z obsady - to Weronika.

"No to mogę już zdradzić pierwszą osobę z obsady serialu na podstawie Lipowa. W roli Weroniki twórcy (czyli @aksonstudio i @player.pl) obsadzili Julię Kijowską. Co myślicie o tym wyborze?" - zapytała w sieci Katarzyna Puzyńska, pokazując też kilka zdjęć z planu filmowego.

 

"Nie tak sobie ją wyobrażałam", "No ja wiem, że wizja twórców zawsze gryzie się z naszymi książkowymi wyobrażeniami... No cóż. Ale! Trzeba się przyzwyczaić i czekać na efekty!!! Ja czekam", "Myślę, że brakuje burzy rudych loków... Niestety całkiem inaczej wizualnie wyobrażałam sobie tę postać. Poza tym nie znam aktorki, więc ocenię dopiero jak obejrzę", "ohh, całkiem inna niż w opisie, mam nadzieje, że charakter przynajmniej będzie dobrze oddany" - tak brzmią pierwsze komentarze.

Puzyńska jednak już w rozmowie z Gazeta.pl podkreślała, że oddała swoją powieść w ręce filmowców i będzie to raczej adaptacja "Motylka" niż wierna ekranizacja. 

Zobacz wideo Katarzyna Puzyńska m.in. o ekranizacji "Motylka"

Julia Kijowska to aktorka, którą można było oglądać m.in. w filmie "Sługi boże" i serialu "Rysa" na podstawie powieści Igora Brejdyganta. Serial "Motylek" dla Playera produkuje Akson Studio. Na razie nie ma daty premiery, ale być może będzie zaplanowana na przyszły rok - zdjęcia ruszyły w lipcu 2022 roku.

 

O czym opowiada "Motylek"? "W mroźny zimowy poranek na skraju mazurskiej wsi zostaje znalezione ciało zakonnicy. Początkowo wydaje się, że kobietę potrącił samochód. Szybko okazuje się jednak, że ktoś ją zabił i potem upozorował wypadek. Kilka dni później ginie kolejna osoba. Ofiary nie wydają się być ze sobą w żaden sposób związane. Zaczyna się wyścig z czasem. Policja musi odnaleźć mordercę, zanim zginą następne kobiety. Śledztwo ujawnia tajemnice mrocznej przeszłości zakonnicy, przy okazji odkrywając też mniejsze lub większe przewiny mieszkańców sielskiej – tylko na pozór – miejscowości" - czytamy w opisie książki. To w niej poznajemy Weronikę, która przenosi się właśnie do Lipowa, a także innych mieszkańców, w tym policjantów tamtejszego posterunku. 

Do tej pory powstało 14 tomów w serii "Lipowo".

<<Reklama>> Ebooki i audiobooki Katarzyny Puzyńskiej są dostępne na Publio.pl >>

Więcej o: