Jego kryminał to nr 1. Mieczysław Gorzka: Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Z wykształcenia ekonomista, prowadzi firmę zajmującą się podatkami i księgowością, ale Mieczysław Gorzka jest też autorem niezwykle popularnej serii "Cienie przeszłości". Teraz jego Marcin Zakrzewski powraca w zupełnie nowej historii. Autor "Lilii" przyznaje, że na początku policjant miał być bohaterem trylogii, ale został z nim na dłużej.

- Nie ukrywam, że Zakrzewski miał być na trzy książki. To normalne na rynku polskim, że jak ktoś pisze cykl, to jest to trylogia - mówi Mieczysław Gorzka, dodając:

Ale potem uznałem, że mam jeszcze pomysły na Zakrzewskiego, że to jest taka postać, która się jeszcze u mnie nie wyeksplatowała, że cały czas świetnie się dogadujemy. Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Pisarz opowiedział na też o tym, że w pewnym momencie jednak przestał dogadywać się z tą postacią i musiał odpocząć od nadkomisarza. Zobaczcie wideo:

Zobacz wideo Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Po cyklu "Cienie przeszłości", na który składają się "Martwy sad", "Iluzja" i "Totentanz", Gorzka zaczął pisać nową serię z Zakrzewskim w roli głównej. Zaczęły go "Polowanie na psy", później pojawiło się "Dziewięć". - Zacząłem się męczyć tym bohaterem - mówi Gorzka o pracy nad tą powieścią. Stąd na zakończenie tego cyklu trzeba będzie trochę poczekać. 

<Reklama> Ebooki i audiobooki Mieczysława Gorzki w Publio >>

W trakcie całej rozmowy, której jako podcastu "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj" można będzie posłuchać także na Publio, Spotify i innych platformach streamingowych, mówiliśmy także m.in. o początkach jego pisania, w jaki sposób powstają jego książki i o wyjątkowym głosie, który czyta wszystkie jego powieści wydawane w formie audiobooków. Całość rozmowy będzie dostępna od 25 listopada od godziny 12.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na szczęście dla fanów postaci, pisarz miał pomysł na to, żeby Zakrzewski pojawił się w zupełnie innej książce. "Lilie" to zagadka kryminalna, która nie jest częścią serii. Od kilku tygodni powieść jest nr. 1 na liście TOP 50 książek w Polsce w serwisie Storytel. "Martwy sad" też znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Mieczysław Gorzka i "Lilie". O czym opowiada książka?

Może to ty będziesz moją następną Lilijką? Chcesz?

Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy w społeczeństwie grasuje nowa Bestia? Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć?

W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje doprowadzą do dramatycznego finału.

Więcej o: