Jego kryminał to nr 1. Mieczysław Gorzka: Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Z wykształcenia ekonomista, prowadzi firmę zajmującą się podatkami i księgowością, ale Mieczysław Gorzka jest też autorem niezwykle popularnej serii "Cienie przeszłości". Teraz jego Marcin Zakrzewski powraca w zupełnie nowej historii. Autor "Lilii" przyznaje, że na początku policjant miał być bohaterem trylogii, ale został z nim na dłużej.

- Nie ukrywam, że Zakrzewski miał być na trzy książki. To normalne na rynku polskim, że jak ktoś pisze cykl, to jest to trylogia - mówi Mieczysław Gorzka, dodając:

Ale potem uznałem, że mam jeszcze pomysły na Zakrzewskiego, że to jest taka postać, która się jeszcze u mnie nie wyeksplatowała, że cały czas świetnie się dogadujemy. Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Robert Małecki "Chciałabym się za pięć lat utrzymywać z pisania powieści". Co radzi Robert Małecki?

Pisarz opowiedział na też o tym, że w pewnym momencie jednak przestał dogadywać się z tą postacią i musiał odpocząć od nadkomisarza. Zobaczcie wideo:

Zobacz wideo Po co mam wymyślać nowe postaci, skoro Zakrzewski się podoba?

Po cyklu "Cienie przeszłości", na który składają się "Martwy sad", "Iluzja" i "Totentanz", Gorzka zaczął pisać nową serię z Zakrzewskim w roli głównej. Zaczęły go "Polowanie na psy", później pojawiło się "Dziewięć". - Zacząłem się męczyć tym bohaterem - mówi Gorzka o pracy nad tą powieścią. Stąd na zakończenie tego cyklu trzeba będzie trochę poczekać. 

<Reklama> Ebooki i audiobooki Mieczysława Gorzki w Publio >>

W trakcie całej rozmowy, której jako podcastu "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj" można będzie posłuchać także na Publio, Spotify i innych platformach streamingowych, mówiliśmy także m.in. o początkach jego pisania, w jaki sposób powstają jego książki i o wyjątkowym głosie, który czyta wszystkie jego powieści wydawane w formie audiobooków. Całość rozmowy będzie dostępna od 25 listopada od godziny 12.

Whitney Houston Najgorszym krytykiem była jej własna matka. "Nie umiem z nią rozmawiać"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na szczęście dla fanów postaci, pisarz miał pomysł na to, żeby Zakrzewski pojawił się w zupełnie innej książce. "Lilie" to zagadka kryminalna, która nie jest częścią serii. Od kilku tygodni powieść jest nr. 1 na liście TOP 50 książek w Polsce w serwisie Storytel. "Martwy sad" też znalazł się w pierwszej dziesiątce.

Mieczysław Gorzka i "Lilie". O czym opowiada książka?

Może to ty będziesz moją następną Lilijką? Chcesz?

Doktor Jakub Bernatowicz po awanturze z żoną idzie do lasu i przepada bez śladu. Podczas pościgu za byłym żołnierzem podejrzanym o zabójstwo narzeczonej, policja odnajduje zwłoki zamordowanych brutalnie innych kobiet. Policjant z jednej z powiatowych komend bada sprawę gwałtu sprzed wielu lat podejrzewając, że skazany został niewinny człowiek. Tymczasem ofiar jest coraz więcej. Czy w społeczeństwie grasuje nowa Bestia? Czy wszystkie te sprawy mogą się ze sobą łączyć?

W chaosie wydarzeń i związków między nimi, nadkomisarz Marcin Zakrzewski będzie musiał odnaleźć Bestię zanim pojawią się nowe ofiary. Tylko, że wszystkie tropy wiodą donikąd, a podjęte przez Zakrzewskiego decyzje doprowadzą do dramatycznego finału.

Więcej o: