Maciej Stuhr czyta "Różnię i inne opowieści ze wsi obok". "Co stronę wybuchałem gromkim śmiechem"

Maciej Stuhr specjalnie dla czytelników Gazeta.pl przeczytał dwa opowiadania Mirosława Miniszewskiego z książki "Różnia i inne opowieści ze wsi obok". Audiobook zbioru w interpretacji Stuhra miał premierę 19 grudnia.

Uwaga: wideo przeznaczone dla osób dorosłych.

Zobacz wideo Maciej Stuhr czyta opowiadania ze zbioru "Różnia i inne opowieści ze wsi obok"

Opowiadania Miniszewskiego - skierowane, jak zaznacza autor, wyłącznie do osób pełnoletnich - przenoszą czytelnika na podlaskie odludzie, na skraj mrocznej puszczy, do bagien i trzęsawisk. Żyją tam pogańskie zjawy, znachorki rzucają śmiertelne uroki, a stare legendy zyskują bardzo współczesne oblicze. Licho nie śpi, ale mocujące się z dobrem zło jakoś nie może zapuścić korzeni - faszystów spotyka zasłużona kara, a na koniec straszliwych przygód mieszkańcy wsi zgodnie jedzą kogel-mogel. Czarny humor, groteska, sarkazm - to wszystko litrami wypływa z audiobooka "Różnia i inne opowieści ze wsi obok" Mirosława Miniszewskiego. 

<Reklama> "Opowieści ze wsi obok" - audiobook w Publio.pl

Maciej Stuhr i Mirosław Miniszewski

"Różnia i inne opowieści ze wsi obok" to już drugi czytany przez Macieja Stuhra audiobook z opowiadaniami Miniszewskiego - po wydanych w maju 2022 r. "Opowieściach ze wsi obok". Nie doszłoby do tego, gdyby podczas pobytu na Podlasiu Maciej Stuhr nie natknął się "książkę sąsiada" w domu swojego gospodarza. Jak się okazało, on i Miniszewski mieszkali wówczas w tej samej okolicy. Po spotkaniu z prozą przyszedł czas na spotkanie z autorem - i również osobiste, bliskie porozumienie.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O autorze audiobooka

Mirosław Miniszewski (ur. 1973). Doktor filozofii, pisarz i wykładowca akademicki. Były biznesmen i dziennikarz. Zrezygnował z życia w mieście i zamieszkał na podlaskim pustkowiu z dala od ludzi oraz cywilizacji. Zajmuje się obecnie pisaniem książek, prowadzeniem bloga, produkcją podcastów oraz uprawą warzyw w ekologicznym ogrodzie.

Więcej o: