Książka Harry'ego. Kiedy w Polsce? Znamy tytuł i datę premiery

Książę się nie hamował, młodszy syn króla Karola III w autobiografii zdradza dużo tajemnic. Światowa premiera "Spare" odbyła się wczoraj, a kiedy w Polsce ukaże się książka Harry'ego? Wiemy i znamy też polski tytuł.

504-stronicowa autobiografia księcia w Polsce ukaże się nakładem Wydawnictwa Marginesy, a za polski przekład odpowiada cała grupa tłumaczy: Miłosz Biedrzycki, Anna Dzierzgowska, Jan Dzierzgowski, Mariusz Gądek oraz Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik. 

Książka Harry'ego. Kiedy w Polsce? Jeszcze tej zimy

Polski tytuł książki Harry'ego to "Ten drugi" - w przypadku rodziny królewskiej funkcjonują bowiem określenia "heir" (dziedzic) i "spare" (zapasowy, drugi). Jak pisze wydawca, to biografia "pełna surowej, niezachwianej szczerości, jest na wielu poziomach przełomowa dzięki przenikliwości, serii olśnień, samoanalizie i ciężko wywalczonej mądrości na temat wiecznej mocy miłości, która triumfuje nad żalem".

Dawno nie było tak wyczekiwanej autobiografii jak Książka Harry'ego. Kiedy w Polsce? Premiera w naszym kraju jest zaplanowana na 8 marca 2023 roku. 

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

W "Spare" książę Sussex opowiada o wielu wydarzeniach, które miały miejsce od jego narodzin aż po odejście z rodziny królewskiej w 2020 roku i śmierć nienarodzonego dziecka. Pisze m.in. o momencie, w którym dowiedział się o tragicznej śmierci matki, o tym, ilu ludzi zabił w Afganistanie czy ostatnich słowach skierowanych do królowej Elżbiety II.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Książę Harry wesprze brytyjskie organizacje charytatywne darowizną płynącą z dochodu z publikacji książki "Ten drugi". Przekazał 1,5 miliona dolarów Sentebale, organizacji, którą założył wraz z księciem Seeiso jako hołd dla ich matek, która wspiera dzieci i młodzież w Lesotho i Botswanie zarażonych HIV/AIDS. Harry przekaże również darowiznę na rzecz organizacji non-profit WellChild w wysokości 300 tysięcy funtów. WellChild, której od piętnastu lat udziela królewskiego patronatu, stara się, by dzieci i młodzież z chorobami przewlekłymi otrzymywały opiekę w domu zamiast w szpitalu.

<Reklama> Ebook "Ten drugi" Księcia Harry'ego jest dostępny na Publio.pl >>

Więcej o: