Kilka stron rękopisu "Katharsis" Macieja Siembiedy i książka z dedykacją [AUKCJA GAZETA.PL DLA WOŚP]

Maciej Siembieda przekazuje przedmioty na licytację, która odbywa się w ramach akcji #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Jak co roku z radością przekazuję na rzecz WOŚP dwie (obustronnie zapisane) kartki ubiegłorocznej powieści. Tym razem to fragment 'Katharsis' - książki, która cieszy się niezwykłym uznaniem czytelników. Przedmiot licytacji ma jednak jeszcze jeden walor: to rękopis. W dzisiejszych czasach rzadkość, niemalże jak ślady dinozaurów" - pisze Maciej Siembieda.

W zestawie oprócz rękopisu zwycięzca lub zwyciężczyni licytacji otrzyma powieść "Katharsis" z imienną dedykacją od pisarza.

Zobacz wideo Wywiad z Maciejem Siembiedą

"Trudno oceniać dzieło. Jakkolwiek chciałbym powieść 'Katharsis' Macieja Siembiedy opisać, to najnormalniej brakuje adekwatnych słów, nie udaję Greka. Jeśli jednak państwo życzą sobie jednym zdaniem: możliwe, że niczego lepszego w tym roku nie przeczytacie" - pisaliśmy o traktującej m.in. o mniejszości greckiej w Polsce powieści w Gazeta.pl, więc bardzo się cieszymy, że jego autor podarował cztery strony rękopisu na aukcję #JedenDzieńDłużej.

Rękopis "Katharsis". Weź udział w licytacji >>

Licytuj też:

#JedenDzieńDłużej. Akcja Gazeta.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia COVID-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP, się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP gra, by zebrać pieniądze na nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 18 stycznia i kończą 30 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej.

Wszystkie nasze licytacje znajdziesz TUTAJ.

Więcej o: