Oryginalny rysunek Tomasza Samojlika i egzemplarz najnowszego komiksu "Detektyw Wróbel" z autografem

Licytacja odbywa się w ramach akcji #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Możecie licytować odręczny rysunek z bohaterami komiksów Tomasza Samojlika (technika: czarny tusz na białym papierze, format A3), sygnowany przez autora, oraz egzemplarz najnowszego komiksu pt. "Detektyw Wróbel i złamane pióro" z wrysem i imienną dedykacją.

Tomasz Samojlik - za dnia naukowiec i popularyzator nauki w Instytucie Biologii Ssaków PAN w Białowieży, nocami zajmuje się pisaniem i rysowaniem, m. in. kultowego "Żubra Pompika", trylogii komiksowej "Umarły Las" (wraz z Adamem Wajrakiem) czy czterotomowej sagi fantasy o ryjówce przeznaczenia. Autor powieści dla dzieci: "Ambaras", "Tarmosia" oraz "Bercia i Orson". W styczniu nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci ukaże się "Detektyw Wróbel i złamane pióro" - najnowszy komiks Tomasza Samojlika i Adama Wajraka.

Rysunek i komiks od Tomasza Samojlika. Weź udział w licytacji >>

Licytuj też:

#JedenDzieńDłużej. Akcja Gazeta.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Akcja Gazeta.pl dla WOŚP narodziła się w 2019 roku i nie był to szczęśliwy czas. 27. Finał Wielkiej Orkiestry był pierwszym, któremu do późnych godzin nocnych nie towarzyszyły uśmiech i duma z dzieła, jakim jest pomoc dzieciom czy osobom starszym. Święto dobra, jedno z najwspanialszych wydarzeń społecznych w Polsce po 1989 roku zostało przerwane tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku. Na scenie WOŚP śmiertelnie ranny został prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Zobacz wideo Wywiad z Maciejem Siembiedą

Wtedy postanowiliśmy: dokończmy finał w kolejną niedzielę, pokonajmy wspólnie zło. Ta idea jest wciąż aktualna, szczególnie po tragicznych miesiącach, jakie przyniosła całemu światu pandemia COVID-19. Zagrajmy znów #JedenDzieńDłużej, by dobro zwyciężyło. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP, się nie kończyło. I dlatego prosimy: róbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej. I do końca świata. Zebrane pieniądze trafią do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku WOŚP gra, by zebrać pieniądze na nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Nasze tegoroczne aukcje rozpoczynają się 18 stycznia i kończą 30 stycznia, dzień po finale WOŚP. Wszak gramy #JedenDzieńDłużej.

Wszystkie nasze licytacje znajdziesz TUTAJ.

Więcej o: