Będzie kontynuacja "Wiedźmina"? Andrzej Sapkowski ujawnia plany dotyczące kultowej sagi

Na taką wiadomość czekali fani "Wiedźmina". Andrzej Sapkowski zapowiada kontynuację kultowej sagi. Pisarz ujawnia swoje plany dotyczące kolejnych książek i mówi o wzroście popularności gatunku fantasy.

Podczas tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Książek, która organizowana jest w stolicy Tajwanu, Tajpej, gościem honorowym jest Polska. Wśród pisarzy biorących udział w prestiżowym wydarzeniu jest twórca "Wiedźmina", Andrzej Sapkowski. Autor kultowej sagi udzielił wywiadu PAP, podczas którego ujawnił, że planuje stworzenie kolejnych książek z cyklu.

Andrzej Sapkowski gościem Międzynarodowej Wystawy Książek. Pisarz ujawnia jakie książki czyta

Andrzej Sapkowski jest jednym z gości tegorocznych targów książek w Tajwanie. Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek, 31 stycznia 2023 roku, a ostatni dzień przypada na niedzielę, 5 lutego. Pisarz spotyka się z fanami i udziela wywiadów, w których zdradza swoje dalsze twórcze plany. Autor kultowej sagi wyznał, że gatunek fantasy jest jednym z najbardziej pożądanych wśród czytelników i podkreślił, że jego popularność ma trend wzrostowy. Podczas wywiadu, pisarz ujawnił, że sam często sięga po fantastykę, lecz oprócz tego ma kilka innych ulubionych gatunków, m.in. lubuje się w beletrystyce, literaturze mainstremowej i kryminalnej.

Zobacz wideo Henry Cavill rozmawiał z nami tuż przed ogłoszeniem rezygnacji: Dzięki graniu Geralta mogę wniknąć w polskość

Autor "Wiedźmina" zapowiada kolejne książki. Powstanie kontynuacja kultowej sagi

Autor kultowej sagi przyznał, że nie jest w stanie przeczytać wszystkich tytułów, które pojawiają się na rynku, natomiast stara się być na bieżąco. — Kolejka tego, co jeszcze nie przeczytałem, rośnie. I zastanawiam się, czy kiedykolwiek w życiu będę w stanie to zrobić — mówił podczas spotkania. Pisarz podkreślił, że książki czyta wyłącznie w języku, w którym zostały napisane i nigdy nie sięga po przekłady. Dodał, że najczęściej są to teksty napisane po angielsku, jednak jest zaznajomiony z 10 językami i czytanie np. po czesku czy rosyjsku nie jest dla niego problemem.

Kwestia, o którą najczęściej pytano Sapkowskiego, dotyczyła kontynuacji uwielbianego przez czytelników "Wiedźmina". Seria zyskała uznanie międzynarodowe i jest jedną z najbardziej cenionych w polskiej literaturze. Pisarz nie chciał zdradzać szczegółów dotyczących sagi, lecz przyznał, że planuje napisać kolejne książki osadzone w tym uniwersum. — W planach są — powiedział krótko Andrzej Sapkowski.

<Reklama> Ebooki i audiobooki sagi "Wiedźmin" są na Publio.pl >>

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: