Bestsellery Empiku 2023. Weronika Anna Marczak nominowana za "Rodzinę Monet": Wielka sprawa

7 lutego poznamy lauretatów Bestsellerów Empiku 2023. Wśród nominowanych są m.in. Remigiusz Mróz, sanah czy Szczepan Twardoch, ale także debiutantka - Weronika Anna Marczak. Jej "Rodzina Monet" podbił rynek i serca tysięcy czytelniczek. Rozmawialiśmy z nią tuż przed galą.

- To jest niesamowita sprawa dla mnie, ponieważ ja ledwo co wydałam książkę i nie spodziewałam się żadnych nominacji, żadnych zaproszeń na galer, i to, że ktoś docenia tę książkę, że ona się znalazła w tak zaszczytnym gronie, to jest naprawdę wielka sprawa - mówi Weronika Anna Marczak.

Weronika Anna Marczak o "Rodzinie Monet": Daje poczucie bezpieczeństwa

"Rodzina Monet. Skarb" ukazała się zaledwie 26 października zeszłego roku, a znalazła się wśród pięciu nominowanych książek w kategorii young adults, zwanej też literaturą młodzieżową. Czytałam, trudno się oderwać od historii 14-latki, która w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię, a po chwili dowiaduje się, że na drugim kontynencie ma pięciu starszych braci. Opowieść najpierw podbiła Wattpada, na którym publikują zarówno amatorzy jak i zawodowcy, a teraz sprzedaje się świetnie w formie książki. 25 stycznia premierę miała pierwsza część tomu 2., zatytułowana "Rodzina Monet. Królewna", za kilkanaście dni - 22 lutego - ukaże się kolejna. 

Zobacz wideo Weronika Marczak o nominacji do Bestsellerów Empiku

Na pytanie, co ta książka ma takiego w sobie że spodobała się tylu tysiącom dziewczyn głównie, ale nie tylko, autorka odpowiada:

Wydaje mi się, że można w niej znaleźć takie poczucie bezpieczeństwa, można się wczuć w główną bohaterkę - Hailie - i można się poczuć jednym z członków rodziny Monet. Rodzina Monet stoi za sobą murem, a każdy z nas gdzieś tam potrzebuje takiej bliskości i takiego zjednoczenia z innymi ludźmi.

Dłuższa rozmowa wideo z Weroniką Anną Marczak ukaże się w marcu w kultura.gazeta.pl i jako podcast Publio.pl "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj". 

Bestsellery Empiku 2023 - gdzie oglądać transmisję?

Transmisja z gali rozdania Bestsellerów Empiku, a także przyznawanych przez jury Odkryć Empiku, wystartuje w TVN 7 lutego o godz. 20.15, ale wcześniej będzie można zajrzeć za kulisy. Streaming z relacją w kilku kanałach (w tym na FB, IG, YT i TikToku Empiku) rozpocznie się o 19.45.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W trakcie gali wystąpią sanah, Ralph Kaminski, Mrozu, Agnieszka Chylińska, Katarzyna Nosowska i SB Maffija oraz Dawid Podsiadło. Listę wszystkich nominowanych znajdziesz tutaj.

<Reklama> Ebooki i audiobooki serii "Rodzina Monet" na Publio.pl >>

Więcej o: