Książki o miłości - znajdź idealną lekturę na Walentynki!

Książki o miłości to jedne z najbardziej popularnych lektur, pozwalających się odprężyć i jednocześnie poprawić sobie humor lub wylać morze łez nad dramatami głównych bohaterów. Zobacz, które z nich warto wybrać. Na pewno czytałaś już każdą z naszych propozycji?

Książka o miłości: "Należymy do siebie" – Aleksandra Ziętek

Interesują Cię porywające książki o miłości? W takim razie spróbuj z powieścią polskiej autorki, Aleksandry Ziętek – "Należymy do siebie". Ta nieco pikantna i pełna zwrotów akcji historia może wywołać u Ciebie prawdziwy dreszczyk emocji.

Główna bohaterka, Angela, pozuje na beztroską dziewczynę. Wielu osobom rzeczywiście może się wydawać, że nie ma żadnych zmartwień – jest młoda, piękna, z miejsca zwracająca uwagę. Tymczasem skrywa w sercu potworną tajemnicę, związaną z pewnymi dramatycznymi wspomnieniami, od których nie potrafi się uwolnić. Jak dotąd nie powiedziała o nich nikomu, choć gdy na jej drodze staje Jace, niesamowicie przystojny, bogaty i dowcipny mężczyzna, dziewczyna zaczyna się zastanawiać, czy może właśnie on jest godzien zaufania.

Czy na pewno powinna odsłaniać się akurat przed nim, tak wiele ryzykując? A jeśli sam Jace wcale nie jest z nią do końca szczery i ukrywa coś, co może wywrócić jej świat do góry nogami?

Książki dla młodzieży o miłości: "Berło światła" – Marah Woolf

Książki dla młodzieży o miłości mogą zahaczać o różne gatunki. Bardzo popularnymi pozycjami dla młodych ludzi są romanse osadzone w fantastycznych światach. Wśród nich na uwagę zasługuje chociażby "Berło światła", stanowiące pierwszy tom serii powieściowej "Kroniki Atlantydy" niemieckiej pisarki, Marah Woolf.

W książce poznasz historię Nefertari, która poświęca się odszukiwaniu i odzyskiwaniu obiektów sztuki, a robi to z naprawdę dobrym skutkiem. Do tej pory jako partnera do zleceń miała wyłącznie swojego brata, jednak teraz na jej drodze stanął pewien niesamowicie arogancki anioł. Azrael, bo tak ma na imię, wymaga, by znalazła dla niego Berło Światła, zaginione gdzieś w morskich głębinach, które pochłonęły Atlantydę. Nefertari najchętniej by go wyśmiała i odmówiła przyjęcia zadania, ale w grę wchodzi życie jej ukochanego brata. Jak potoczy się ta współpraca i czy z niechęci, a może niemal nienawiści, nie rozwinie się jakieś skrajnie odmienne uczucie?

Zobacz wideo Murray Bartlett zachwyca rolami w "The Last of Us", "Witamy w Chippendales" i "Białym Lotosie" [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Książki o miłości, które warto przeczytać: "Dirty" – Kylie Scott

Chcesz poznać inne książki o miłości, które warto przeczytać? Sięgnij po "Dirty", rozpoczynające powieściową serię "Dive Bar". Jej autorka, Kylie Scott, specjalizuje się w pikantnych, a czasem także nieco mrocznych romansach.

Tym razem pierwsze skrzypce w historii gra Lydia, przygotowująca się właśnie do ślubu. Dotychczas nawet nie podejrzewała, że z jej narzeczonym może być coś nie tak. Zawsze wydawał się uprzejmy, szarmancki i dowcipny. W ich wielki dzień okazuje się jednak, że ją zdradza, i to w sposób zdecydowanie bardziej przybijający, niż mogłaby podejrzewać. Z tego powodu Lydia decyduje się uciec z własnego wesela i nie mając lepszego pomysłu, ukrywa się w zacisznym bungalowie.

Dom należy do przystojnego, doskonale umięśnionego i jednocześnie budzącego grozę Vaughana. Jakież jest jego zdziwienie, gdy w łazience odkrywa zrozpaczoną, zapłakaną kobietę. Choć powinien raczej wezwać funkcjonariuszy policji, by to oni zajęli się włamywaczką, oferuje jej wsparcie, co zupełnie nie jest w jego stylu. Czy pełna temperamentu, mocno skrzywdzona Lydia zdoła obudzić w niepokornym mężczyźnie cieplejsze uczucia?

Książki o mafii i miłości: "Bennett Mafia" – Tijan

Interesują Cię książki o mafii i miłości? Może w takim razie zajrzysz do powieści zatytułowanej "Bennett Mafia"? To jedna z powieści należących do dorobku autorskiego bestsellerowej pisarki romansów, Tijan.

Riley była świadoma tego, z jakiej rodziny pochodzi jej najlepsza przyjaciółka, Brooke. Trudno zresztą nie słyszeć o rodzie Bennettów, potężnej mafijnej familii. W momencie, gdy ze światem pożegnał się ojciec i najstarszy brat Brooke, przywódcą organizacji zostaje szesnastoletni Kai. Riley nigdy nie mogła oderwać wzroku od jego oczu: niebezpiecznych, a jednak tak zabójczo uwodzicielskich.

Czternaście lat później Riley robi wszystko, byle tylko nie mieć do czynienia z rodziną Bennettów. Sęk w tym, że niespodziewanie jej dawna przyjaciółka znika bez śladu. Dwa dni później Riley czeka nieprzyjemna niespodzianka, gdy Kai bezceremonialnie postanawia wkroczyć w jej życie. Wiele się wydarzyło przez ostatni czas. Tylko czy tym razem kobiecie uda się oprzeć magii tego spojrzenia?

A Ty? Jakie jeszcze intrygujące książki o miłości znasz?

Zobacz też: Komedia romantyczna na walentynki: najciekawsze propozycje na seans we dwoje

Więcej o: