Aż 11 lat czekał na sukces. 16-sekundowy filmik sprawił, że jego marzenie się spełniło. "Jest szczęśliwy"

Nie od dziś wiadomo, że media społecznościowe mają ogromną moc zasięgu. O ich sile przekonał się starszy mężczyzna z Ameryki. Po 11 latach od wydania, jego autorska książka zyskała status bestselleru. Wszystko za sprawą filmiku, który na TikToku opublikowała jego córka.

O tym, jak potężny jest internet, przekonał się jakiś czas temu amerykański prawnik, Lloyd Devereus Richard. By jego książka stała się bestsellerem, wystarczył jeden filmik opublikowany na platformie TikTok.

Prawnik z Ameryki napisał własną powieść. Przez 11 lat czekał na sukces

Lloyd Devereux Richards potrzebował 14 lat, by napisać thriller kryminalny o detektywie z FBI, który jest na tropie seryjnego mordercy. Dopracowana w każdym calu książka zatytułowana"Stone Maidens" trafiła na księgarniane półki, a jej autor liczył, że zainteresuje czytelników. Niestety sukces nie nadszedł aż przez 11 lat. Prawnik zaczął wątpić, czy kiedykolwiek jego powieść zostanie doceniona i zyska uznanie. Wtedy jedna z córek Richardsa wpadła na pomysł, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Internauci stanęli na wysokości zadania. Jeden filmik wystarczył, by thriller stał się bestsellerem

Kobieta opublikowała na platformie TikTok zaledwie 16-sekundowe nagranie, w którym streściła 14-letnią drogę Richarsa do napisania thrillera kryminalnego. Pod nagraniem zamieściła komentarz, który stał się swego rodzaju apelem. Wyraziła w nim pragnienie, by choć część użytkowników zdecydowała się wesprzeć jego pisarskie poczynania zakupem egzemplarza powieści. Reakcja internautów była błyskawiczna.

Nagranie natychmiast zyskało popularność. Internauci zostawili pod filmikiem aż 9 milionów polubieni, a wideo zostało wyświetlone aż 40 milionów razy. Również w komentarzach nie szczędzili mężczyźnie słów wsparcia.

Książka została wyprzedana i jest pierwszym bestsellerem na Amazon. Ten człowiek musi być bardzo szczęśliwy, internet to czasem takie piękne miejsce!
Właśnie dla takich chwil korzystam z tej aplikacji. Miłość i hojność ludzi jest zdumiewająca. Na pewno jest więcej dobra niż zła

— pisali użytkownicy TikToka.

Gdy córka Richardsa dowiedział się, że sprzedaż książki ruszyła, natychmiast przekazała ojcu tę informację, a jego reakcję uwieczniła na nagraniu. Mężczyzna był zachwycony, a radość z sukcesu, na który czekał tyle lat, sprawiła, że wzruszył się do łez.

Książka "Stone Maidens" zdobyła w sieci masę pozytywnych recenzji i aktualnie zajmuje 7 miejsce wśród najpopularniejszych książek w Stanach Zjednoczonych na liście Amazona. Obecnie pisarz pracuje nad kontynuacją thrillera, który stał się bestsellerem.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: