Natalia de Barbaro o wolności: Dla mnie to najważniejsze słowo ex aqeuo z miłością

- Dla mnie te dwa słowa - miłość i wolność - w codzienności się czasem ścigają jedno z drugim, ale w gruncie rzeczy nie ma sprzeczności między nimi, wręcz myślę, że tak naprawdę się zasilają - mówi Natalia de Barbaro, autorka książki "Przędza".

Czym jest wolność dla autorki bestsellerowej "Czułej Przewodniczki"?

To nie o to chodzi, że ja wyjeżdżam, wszystko rzucam i jadę w podróż dookoła świata i nic mnie nie obchodzą ludzie, których kocham. Dla mnie wolność jest o tym, że wybieram to, co mi służy, a nie to, co mi jest podyktowane lub co było mi dyktowane, kiedy np. byłam w stanie takiego naturalnego podporządkowania, w jakim czasami jest dziecko w szkolnej ławce czy w domu rodzinnym.
Zobacz wideo [AUTOPROMOCJA] Natalia de Barbaro o wolności: Dla mnie to najważniejsze słowo ex aqeuo z miłością

<Reklama> Audiobooki i ebooki Natalii de Barbaro w Publio.pl>

W kolejnej z cyklu rozmów z pisarzami, których można też słuchać jako podcastu "Dobrze Czytaj, Dobrze Słuchaj" Publio.pl (całość dostępna od 24 lutego), rozmawiamy o nowej książce Natalii de Barbaro "Przędza".

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wywiad z K.N. HanerCzy bohaterki erotyków zawsze muszą mieć orgazm? K.N. Haner: Musi się pojawić

O książce "Przędza. W poszukiwaniu wewnętrznej wolności"

Natalia de Barbaro mówi o swojej nowej książce: Ta książka rodzi się we mnie z mieszanki uczuć. Pierwszy jest smutek - bo patrzę z bardzo bliska na kobiety, które trwają w znieruchomieniu, chociaż, paradoksalnie, są w ciągłym ruchu.

Katarzyna PuzyńskaKatarzyna Puzyńska: Miałam przesyt zbrodni

W rozmowach z przyjaciółkami, w historiach uczestniczek prowadzonych przeze mnie warsztatów, w listach od czytelniczek "Czułej Przewodniczki" wciąż wraca wątek życia w uwikłaniu, życia nie swoim życiem. To wywołuje we mnie poczucie wielkiej straty, jakiegoś kompletnego bezsensu. Potem budzi się oburzenie. I - wreszcie - nadzieja, że możemy się spotkać i że to spotkanie i dla ciebie, i dla mnie będzie ważne. Widzę je jako rodzaj wspólnej wyprawy w poszukiwaniu wewnętrznej wolności - nie takiej wolności, którą ktoś tobie albo mnie miałby wręczyć, ale tej, którą możemy znaleźć w swoim środku.

Więcej o: