"Rodzina Monet" zrobiła z niej pisarkę roku. Czytelniczki podpowiedziały, żeby napisała o okresie

Dzięki serii "Rodzina Monet" Weronika Anna Marczak zdobyła tytuł "Pisarki Roku 2022" w plebiscycie "Bestsellery Empiku". - To jest w dużej mierze relacja głównej bohaterki i jej braci, ich docieranie się nawzajem, ale jest to też sama postać głównej bohaterki, która przechodzi przemianę z nieśmiałej dziewczynki w pewną siebie kobietę - mówi pisarka, która w drugiej części porusza m.in. temat pierwszej miesiączki.

Weronika Anna Marczak debiutowała "Rodziną Monet" zaledwie w październiku zeszłego roku, a już stała się bestsellerową autorką. Jej opowieść o 14-latce, która w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię i nagle musi przenieść się na drugi kontynent do luksusowej willi, by zamieszkać z nowopoznaną piątką mężczyzn, najpierw była publikowana w sieci. W serwisie Wattpad zdobyła wierną rzeszę czytelników, dzięki którym właśnie wątek menstruacji pojawił się w książce. To oni w komentarzach prosili, by pokazać ten okres w życiu Hailie. Marczak mówi:

Byłam zaskoczona liczbą tych komentarzy i stwierdziłam, że może to jest potrzebne, może ludzie chcą to przeczytać, może to trzeba poruszyć - no bo faktycznie, tak sięgnęłam pamięcią do książek, które czytałam też jako nastolatka, i w ogóle nie było takiego tematu poruszonego. Nawet jak książka była pisana w pierwszej osobie, bohaterki nie miały takich problemów.
Zobacz wideo [AUTOPROMOCJA] Weronika Anna Marczak: Scena okresu była wyproszona przez fanów

Wejdź na okreswmoimzyciu.pl posłuchaj historii i podpisz apel

Teraz autorka uważa, że sceny tylko wzbogaciły tę opowieść, zdecydowała się także wesprzeć akcję "Okres w moim życiu". W trakcie rozmowy, której będzie można posłuchać także jako podcastu Publio.pl "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj" (premiera całości 10 marca), rozmawiałyśmy także m.in. o nagłym sukcesie, społeczności, która wytworzyła się wokół serii, a także o tym, ile części "Rodziny Monet" autorka planuje i jaki plan ma "na potem".

<<Reklama>> Audiobooki i ebooki Weroniki Anny Marczak w Publio.pl >

O "Rodzinie Monet"

Will, Vincent, Dylan, Shane i Tony to starsi bracia Hailie, o których istnieniu dziewczyna nie miała pojęcia. Tęsknota za ukochaną mamą, zagubienie w obcej rzeczywistości i brak zrozumienia ze strony rodzeństwa są trudne do udźwignięcia. I choć w nowym domu jest wszystko, o czym może marzyć nastolatka, prywatne liceum jest najlepsze w stanie, a stylowy mundurek i drogie ubrania leżą idealnie, Hailie czuje się bardzo samotna. Jakby tego było mało, z każdym dniem odkrywa, że życie jej braci pełne jest mrocznych sekretów, których będą strzec, zwłaszcza przed swoją młodszą siostrzyczką.

Do tej pory nakładem wydawnictwa You&YA ukazały się dwa tomy "Rodziny Monet": "Skarb" oraz podzielona na dwie części "Królewna".

Poznaj "Okres w moim życiu" nową kampanię społeczna Gazeta.pl i inicjatywy TakDlaPodpasek.pl, realizowanej przez Okresową Koalicję i Kulczyk Foundation. Apelując o darmowe podpaski w szkołach, rozmawiamy z kobietami o akceptacji własnego ciała, dostępie do środków higienicznych i o tym, jak okres wpływa na ich życie zawodowe.

Więcej o: