Małgorzata Rogala o swoich kryminałach: Czasem zdarza mi się, że ktoś inny jest ostatecznie sprawcą

- W miarę jak ja piszę, to oni pokazują, kim są - mówi o swoich bohaterach Małgorzata Rogala. Z pisarką rozmawiamy przy okazji premiery jej kolejnej powieści kryminalnej "Przerwany pokaz".

Pisarka przyznaje, że na początku planuje ich imiona i nazwiska. Kieruje się przy tym pewnymi zasadami - choćby dotyczącymi rymów.

Zobacz wideo [AUTOPROMOCJA] Małgorzata Rogala o charakterach w swoich książkach: Moi bohaterowie, w miarę jak piszę, pokazują, jacy są

<Reklama> Ebooki i audiobooki Małgorzaty Rogali znajdziesz na Publio.pl >>

Małgorzata Rogala: Czasem zdarza mi się, że ktoś inny jest ostatecznie sprawcą

Co ciekawe, niekoniecznie wie, jak potoczy się wątek kryminalny.

Czasem zdarza mi się, że ktoś inny jest ostatecznie sprawcą niż na początku myślałam.

W trakcie rozmowy, której będzie można posłuchać także jako podcastu Publio.pl "Dobrze czytaj, dobrze słuchaj" (premiera całości 24 marca), rozmawiałyśmy także m.in. o tym, jak debiutowała Małgorzata Rogala, co lubi czytać (poleca konkretne tytuły i autorów!), a także o tym, jak dzisiaj wspierają się wzajemnie z innymi polskimi pisarkami.

Ratownik medyczny - zdjęcie ilustracyjne "Pierwszą śmierć pamiętam doskonale". Przeczytaj fragment książki "Ratownik. Nie jestem bogiem"

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

O książce "Przerwany pokaz":

Czy w rodzinnym biznesie jest miejsce na sentymenty? Świat mody to nie tylko uśmiechy i kolorowe zdjęcia. Pod powierzchnią kryje się coś więcej…

W rodzinie Morawskich dochodzi do tragedii. Życie traci Regina – projektantka mody. Zdarzenie ma miejsce podczas pokazu nowej kolekcji. Po śmierci Reginy na jaw wychodzą kolejne sekrety. Okazuje się, że nie tylko projektantka miała swoje tajemnice, prawie każdy z członków jej rodziny coś ukrywa.

Weronika Anna Marczak Książki dla młodzieży to niszowa sprawa? "Rok temu nawet nie myślałam, że będę miała bestseller"

Śledztwo prowadzi Michalina Czaplińska, wraz z partnerką Zofią Maciejką. Czaplińska ma nadzieję, że przy tej okazji, zdoła rozwikłać zagadkę sprzed lat dotyczącą innej tragedii, która również stała się udziałem rodziny Morawskich.

Książka ukazała się w wydawnictwie Skarpa Warszawska.

Więcej o: