Omenaa Mensah pozwała autora "Dziewczyn z Dubaju". Twierdzi, że naruszył jej dobra osobiste w książce

Omenaa Mensah twierdzi, że książka "Dziewczyny z Dubaju 2" godzi w jej dobre imię. Z tego powodu podjęła stosowne kroki prawne przeciwko autorowi, Piotrowi Krysiakowi. Do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia, w którym prezenterka domaga się przeprosin i zadośćuczynienia za naruszenie dóbr osobistych.

W 2018 roku na rynku wydawniczym ukazała się książka "Dziewczyny z Dubaju" autorstwa Piotra Krysiaka. Tytuł szybko stał się bestsellerem, robiąc prawdziwe zamieszanie w mediach, które próbowały ustalić kim są opisane przez dziennikarza "ekskluzywne panie do towarzystwa". Trzy lata później zrealizowano nawet ekranizację tej historii, która spotkała się z równie pozytywnym odzewem, stając się kinowym hitem.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o „Dziewczynach z Dubaju 2". „Doskonale wiem, o jakie dziewczyny chodzi"

Znana celebrytka próbowała zablokować sprzedaż książki Piotra Krysiaka. Bezskutecznie

W kwietniu 2023 roku bestsellerowa powieść Piotra Krysiaka w końcu doczekała się długo zapowiadanej kontynuacji, jednak nie wszyscy byli z tego faktu zadowoleni. Dziennikarz śledczy ponownie pochylił się nad losami kilku polskich celebrytek, które przed laty miały uczestniczyć w zagranicznych wyjazdach o charakterze erotycznym. 26 czerwca poinformował, że bohaterka książki podjęła próbę zablokowania jej sprzedaży. Sprawczynią zamieszania okazała się być niejaka Amma M., która wytoczyła przeciwko niemu postępowanie w warszawskim Sądzie Okręgowym.

To znana celebrytka, którą reprezentuje mecenas Maciej Ślusarek. W sądzie dowodził, że internauci rozpoznali w książce jego klientkę. Na dowód tego wydrukował komentarze, które miały pojawić się w sieci

— przekazał w oświadczeniu, podkreślając jednocześnie, że wniosek został oddalony, a "Dziewczyny z Dubaju 2" póki co nie znikają z księgarnianych półek.

Omenaa Mensah pozwała Piotra Krysiaka. Twierdzi, że na łamach książki przedstawił fałszywe informacje na jej temat

Gdy tylko wiadomość trafiła do mediów, głos w sprawie zabrał również wspomniany mecenas, Maciej Ślusarek. Przyznał, że reprezentuje w sądzie Omenę Mensah. Poinformował, że już podjął kolejne czynności prawne w związku z tą publikacją. — Potwierdzam, że wniosek o udzielenie zabezpieczenia roszczeń został oddalony. Obecnie zaś postępowanie zostało umorzone — powiedział adwokat. Jednocześnie wyjaśnił, iż jego klientka udowodniła zasadność swych racji i "uprawdopodobniła twierdzenia wskazujące na naruszenie jej dóbr osobistych w postaci czci i godności przez obowiązanych".

Jak podaje portal WirtualneMedia.pl, Omenaa Mensah kolejny raz zwróciła się o pomoc do sądu, lecz tym razem złożyła przeciwko Piotrowi Krysiakowi prywatny akt oskarżenia. Twierdzi w nim, że dziennikarz naruszył jej dobra osobiste oraz zszargał nienaganną reputację w branży poprzez przedstawianie na łamach książki kłamliwych informacji na temat jej przeszłości. — Wskazane postanowienie potwierdziło zatem, że książka narusza dobra osobiste pani Omeny Mensah i w tej sprawie toczyć się będzie postępowanie sądowe — oznajmił pełnomocnik prezenterki. — Pozew obejmować będzie żądanie przeprosin i miliona złotych na cel charytatywny — podsumował Ślusarek.

Więcej o: