Twórca "Dziewczyn z Dubaju" komentuje pozew Omeny Mensah. "Część pań doszukuje się siebie w postaciach"

Autor książki "Dziewczyny z Dubaju 2" Piotr Krysiak został pozwany przez znaną dziennikarkę Omenę Mensah, która domaga się wstrzymania sprzedaży jego książki. Pisarz postanowił odnieść się do całej sprawy, sugerując, że osoba nie mająca nic z wspólnego z branżą, którą opisuje, nie powinna czuć się w jakikolwiek sposób dotknięta jego książką.

Książka "Dziewczyny z Dubaju 2" pojawiła się na półkach sklepowych już w kwietniu, ale prawdziwy szum wokół niej zrobił się dopiero w ciągu ostatnich tygodni. Wszystko z powodu pozwu Omeny Mensah przeciwko autorowi publikacji, Piotrowi Krysiakowi. Mężczyzna powiadomił, że "znana celebrytka Amma M." zażądała zablokowania sprzedaży książki "Dziewczyny z Dubaju 2", ale sąd oddalił jej wniosek.

Więcej ciekawych informacji ze świata książek znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Sylwia Bomba o „Dziewczynach z Dubaju 2". „Doskonale wiem, o jakie dziewczyny chodzi"

Mecenas Maciej Ślusarek, który jest pełnomocnikiem Ammy M. przekazał do wiadomości, że jego klientką jest Omenaa Mensah. Ogłosił, że dziennikarka złoży prywatny akt oskarżenia o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Piotrowi Krysiakowi. "Pozew obejmować będzie żądanie przeprosin i miliona złotych na cel charytatywny. Czekamy do zakończenia postępowania o zabezpieczenie i wówczas złożymy pozew" –powiedział pełnomocnik Mensah.

Piotr Krysiak odpowiada na zarzuty Omeny Mensah. "Nigdy nie promowałem książki jej nazwiskiem"

Omenaa Mensah złożyła wniosek w sądzie wniosek o zabezpieczenie poprzez wstrzymanie dalszej sprzedaży "Dziewczyn z Dubaju 2", ale sąd postanowił umorzyć to postępowanie. W tym czasie wyszło także na jaw, że inna znana osoba – modelka Patrycja P. także domagała się zatrzmania sprzedaży książek. Jednakże jej wniosek również został oddalony. Autor książki w rozmowie z portalem Wirtualne Media nie kryje zdziwienia całą sytuacją:

Szczerze mówiąc, to nie mam pojęcia, dlaczego druga część spowodowała taką panikę wśród niektórych pań. Część z nich doszukuje się siebie w postaciach, które nie mają z nimi nic wspólnego. No, ale przecież ktoś, kto nie pracował w tym fachu z pewnością nie szuka się w książce – przyznał Piotr Krysiak.

Pomimo tego, że wniosek został odrzucony, to dziennikarka nie chce dać za wygraną. Jej pełnomocnik zapowiedział złożenie w sądzie "pozwu z tytułu naruszenia dóbr osobistych poprzez rozpowszechnianie w książce nieprawdziwych historii o pani Omenie Mensah". Piotr Krysiak postanowił skomentować zarzuty gwiazdy i jej pełnomocnika. Na tę informację również odpowiedział Piotr Krysiak:

Nigdy publicznie ani prywatnie nie umniejszałem działalności charytatywnej pani Mensah. Nigdy też nie promowałem swojej książki jej nazwiskiem czy wizerunkiem. Nazwiskiem oraz wizerunkiem pani Mensah książkę zaczął promować jej pełnomocnik Maciej Ślusarek w portalu Wirtualnemedia.pl – podkreśla autor "Dziewczyn z Dubaju 2".

O czym opowiadają "Dziewczyny z Dubaju 2"?

To druga część bestsellerowej powieści dziennikarza śledzczego, Piotra Krysiaka. W tej książce opisuje nowe szokujące historie ekskluzywnych polskich prostytutek, które brały udział w zagranicznych seks-wyjazdach. Ich klientami byli królowie, syn dyktatora, a przede wszystkim książę jednego z krajów Północnej Afryki. W ciągu jedenastu lat przez jego sypialnię przewinęło się … kilkaset polskich prostytutek.

"Wiele z nich doskonale znamy – z telewizji, kolorowych magazynów oraz social mediów. Jest wśród nich dziennikarka, dziewczyna popularnego piłkarza, partnerka polityka oraz legendy rocka" – podkreśla autor książki.                                                             

Więcej o: