Millie Bobby Brown wydała książkę, której nie napisała. Zrobiła to za nią ghostwriterka

Millie Bobby Brown promuje wydaną niedawno książkę "Nineteen Steps". Gwiazda "Stranger Things" otwarcie przyznaje, że powieść napisała za nią ghostwriterka. W mediach społecznościowych pojawiły się krytyczne głosy internautów, zarzucających aktorce między innymi to, że nie umieściła na okładce nazwiska pisarki.

Aktorka wcielająca się w rolę Jedenastki w popularnym serialu "Stranger Things" postanowiła wydać książkę pod tytułem "Nineteen Steps". Powieść powstała nad podstawie wspomnień babci Millie Bobby Brown, która w w 1943 roku przeżyła katastrofę metra w Bethnal Green. Książkę na zlecenie aktorki napisała dla niej ghostwriterka, Kathleen McGurl. Millie Bobby Brown nie ukrywa jednak tego faktu, wręcz przeciwnie, sama poinformowała o tym fanów na Instagramie.

Zobacz wideo Popkultura odc. 140

Millie Bobby Brown skorzystała z usług ghostwriterki, by wydać książkę

W jednym z postów aktorka napisała: Nie zrobiłabym tego bez ciebie. Dodała również wspólne zdjęcie z Kathleen McGurl, na którym wspólnie prezentują nową książkę.

 

Kathleen McGurl jest autorką czternastu książek, które napisała pod własnym nazwiskiem. W rozmowie z „Daily Mail" opowiedziała o tym, jak wyglądał proces tworzenia powieści na prośbę młodej aktorki: Podzielono się ze mną researchem, który zebrała Millie i jej rodzina, a także mnóstwem pomysłów na książkę. Odbyłyśmy razem kilka rozmów na Zoomie.

Wydawnictwo zapowiedziało z kolei, że "Nineteen Steps" to: poruszająca opowieść o tęsknocie, stracie i tajemnicach oraz o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by walczyć o miłość.

Niektórzy internauci wyrazili swoje obawy w związku ze skorzystaniem przez Millie Bobby Brown z usług ghostwriterki. Część osób zwróciła uwgaę przede wszystkim na to, że na okładce powieści nie pojawia się nazwisko pisarki, Kathleen McGurl. Zdecydowana większość osób zareagowała jednak entuzjastycznie na wieść o współpracy znanej aktorki i doświadczonej autorki książek.

Więcej o: