Hagrid to nic. Spójrzcie na Draco! Tak wyglądaliby bohaterowie "Harry'ego Pottera" według książek

Kultowa seria o przygodach Harry'ego Pottera ma dziś rzesze fanów na całym świecie. Postacie stworzone przez J.K. Rowling są zwykle utożsamiane z aktorami, którzy wykreowali ich na ekranie. Jak wyglądaliby, gdyby dokładnie odwzorować opisy z książek? Teraz już nie musimy się nad tym głowić. Sztuczna inteligencja przybyła z rozwiązaniem.

Cykl książek o młodym czarodzieju Harrym Potterze i dwójce jego przyjaciół autorstwa J.K. Rowling od ponad dwóch dekad jest jednym z najpopularniejszych w kategorii fantasy. Wszystkie powieści doczekały się ekranizacji i choć lata mijają, ich fenomen nie słabnie, zwłaszcza wśród fanów tego gatunku.

Zobacz wideo Harry Potter był świetny we "Władcy Pierścieni", czyli jak bliźniaczo podobni aktorzy mogą się mylić [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Seria o Harrym Potterze od lat bije rekordy popularności. Filmy nie jest jednak w pełni spójne z pierwowzorem

Nie jest tajemnicą, że aktorzy, którzy wcielali się w bohaterów w filmach, wyglądem nie zawsze są spójni z opisami stworzonymi przez J.K. Rowling. Pisarka poświęciła wiele stron na szczegółowe scharakteryzowanie postaci serii, które podczas doboru obsady, a później w procesie tworzenia charakteryzacji, nie było bez znaczenia. Fani jednak zwracają uwagę na rażące różnice, zwłaszcza gdy najpierw zapoznali się z powieściami, tworząc w głowie własne wizje i wyobrażenia, a dopiero później mieli okazję obejrzeć ekranizacje. Jak zatem wyglądaliby Harry, Ron czy Hermiona, gdyby wiernie odwzorować opisy z książek? Z pomocą przychodzi sztuczna inteligencja, której wystarczy tylko kilka słów, by wygenerować obraz, miejsce czy postać.

Sztuczna inteligencja wygenerowała postaci z książek J.K.Rowling. Jak według AI wygląda Harry i jego przyjaciele?

Już nie raz udowodniono, że sztuczna inteligencja potrafi zaskakiwać. Tym razem jest podobnie. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wyglądaliby bohaterowie powieści J.K. Rowling, gdyby odwzorować ich na podstawie opisów, to już nie musicie. Na kanale "How Not To AI Art" na platformie YouTube pojawiło się nagranie, na którym przedstawiono wszystkich kluczowych bohaterów, których na podstawie książki wygenerowała sztuczna inteligencja.

 

Na filmiku przy każdej postaci pojawia się jej imię i nazwisko, a także wiek. Nie da się oprzeć wrażeniu, że niektórzy sprawiają jednak wrażenie znacznie młodszych, niż podpowiada komputer. Mowa m.in. o Hermionie Granger, która w momencie rozpoczęcia akcji miała 11 lat. Z kolei Rubeus Hagrid został przedstawiony jako stary, podstarzały i wyglądem zgorzkniały olbrzym, a nie serdeczny i ciepły, jak zapamiętaliśmy go w filmach. Bez wątpienia postacią wygenerowaną przez AI, a która do złudzenia przypomina tę z filmu, jest Albus Dumbledore.

Więcej o: