Historia o "łowcach skór" z łódzkiego pogotowia trafi na ekran. Kupili prawa do szokującego bestsellera

"Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu" to mocny reportaż Tomasza Patory o aferze łódzkiego pogotowia. Temat książkowego bestsellera wkrótce zostanie zekranizowany.

Sprawa "łowców skór" to jedno z największych śledztw dziennikarskich i jedna z najgłośniejszych afer w Polsce po 1989 roku. Tomasz Patora, który ujawnił tę sprawę w 2002 roku, powrócił 20 lat później ze wstrząsającym reportażem pokazującym kulisy tych szokujących wydarzeń, które kosztowały życie setek osób i obnażyły bezsilność służb oraz najmroczniejsze strony ludzkiej natury. Książka znalazła się na listach bestsellerów natychmiast po wydaniu.

Zobacz wideo

„Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu" trafią na ekran. Wykupiono opcję filmową reportażu

Wydawnictwo Otwarte, które wydało mocną książkę Tomasza Patory, poinformowało, że Fremantle Polska, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją telewizyjną i filmową, należące do RTL Group, nabyło opcję filmową reportażu. Najwyraźniej opisane przez Patorę zdarzenia wkrótce trafią na ekran.

<<Reklama>> Ebook i audiobook "Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu" są dostępne na Publio.pl >>

Historia "łówców skór" to jeden z najbardziej wstrząsających elementów historii wolnej Polski. Ekipy łódzkiego pogotowia przyczyniły się do śmierci około tysiąca ludzi przewożonych w karetkach. Dla paru tysięcy złotych za „skórę" (ciało), wypłacanych przez przedsiębiorstwa pogrzebowe, ratownicy medyczni przekroczyli wszelkie granice ludzkiego bestialstwa. Pavulon użyty w morderstwach nie zostawiał śladów, nic nie udowodniono, nikt tak naprawdę nie poniósł odpowiedzialności za te zorganizowane masowe zbrodnie.

"Chciałem, żeby historię tych morderców poznało jak najwięcej osób"

"Jednym z powodów, dla których napisałem Łowców skór, była świadomość, że muszę zrobić wszystko, by historię morderców z łódzkiego pogotowia poznało jak najszersze grono odbiorców. To opowieść z jednej strony niezwykle ważna, przerażająca i tragiczna, z drugiej – pasjonująca, wyjątkowa z kryminalnego punktu widzenia i unikatowa na światową skalę. Mam nadzieję, że uda się stworzyć obraz na miarę tej wielkiej historii." - opowiada o swoim reportażu Tomasz Patora.

Więcej o: