Książka Britney Spears, w której mówi o aborcji, może pobić rekord sprzedaży. Dogoni księcia Harry'ego?

Cały świat zaczytuje się we wstrząsającej autobiografii Britney Spears pt. "Kobieta, którą jestem". Wokalistka ujawniła w nim nieznane dotąd szokujące fakty ze swojego życia, rozliczając się z przeszłością. Książka w ciągu tygodnia od premiery sprzedała się w ponadmilionowym nakładzie w samych Stanach Zjednoczonych. Piosenkarce niewiele brakuje, żeby przebić wyniki książki księcia Harry'ego.

Książka pt. "Kobieta, którą jestem" trafiła do sprzedaży 24 października 2023 roku. Tytuł bardzo szybko zaczął być chętnie kupowany i to pomimo braku wielkiej kampanii promocyjnej. Wszystko ze względu na wypłynięcie informacji, że w książce znajdzie się wyznanie piosenkarki o aborcji, do której miała zostać zmuszona przez Justina Timberlake'a, gdy przed dwoma dekadami tworzyli związek.

Więcej ciekawych artykułów ze świata książek znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Księżniczka popu jakiej nigdy nie poznaliśmy. Autobiografia Spears to bestseller

W autobiografii Britney Spears nie brakuje także innych szokujących wątków. Są nimi m.in. przyznanie się do romansu z Colinem Farrellem, wstrząsające doniesienia o przeszłości dziadka piosenkarki czy opisy dzieciństwa, które przez ojca nie było usłane różami. Spears nazwała go w książce wprost "alkoholikiem, nieudanym biznesmenem i bankrutem".

Dlatego fakt, że "Kobieta, którą jestem" momentalnie stała się bestsellerem nie powinien nikogo dziwić. Jednak chyba nikt nie spodziewał się aż takich wyników. W samych Stanach Zjednoczonych w ciągu tygodnia od premiery sprzedano 1,1 mln kopii zarówno w formie książki papierowej, ebooka czy audiobooka, który w języku angielskim jest czytany przez aktorkę Michelle Williams.

Radości z tego powodu nie kryje sama artystka, która już pierwszego dnia po premierze napisała w internecie, że "to najlepiej sprzedające się wspomnienia gwiazdy w historii". Pomimo bardzo dobrych wyników, Britney się trochę zagalopowała. Nad jej książką wciąż dużą przewagę ma "Spare" księcia Harry'ego.

Ta pozycja już w pierwszym tygodniu sprzedaży w Stanach Zjednoczonych zanotowała wynik 1,6 mln sprzedanych egzemplarzy. Jednak w tak krótkim czasie z pewnością nie była aż tak chętnie cytowana, jak autobiografia Britney. Całkiem możliwe, że popularność tytułu wynika z tego, że artystka zdecydowała się nie udzielać żadnych wywiadów w czasie promocji książki. 

Włożyłam całe serce i duszę w spisanie moich wspomnień i jestem wdzięczna fanom i czytelnikom z całego świata za ich niezachwiane wsparcie - te słowa przekazała Spears za pośrednictwem wydawnictwa Simon and Schuster Gallery Books, którego nakładem wydano książkę w USA.

<<Reklama>> Ebook „Kobieta, którą jestem" jest dostępny na Publio.pl >>

Na ten moment nie wiadomo, jak kształtuje się sprzedaż "Kobiety, którą jestem" w pozostałych krajach. Całkiem możliwe, że są całkiem podobne, jak w Stanach Zjednoczonych, co może pomóc Spears w przebiciu rekordu sprzedaży książki księcia Harry'ego. W Polsce autobiografia wokalistki ukazała się 25 października nakładem wydawnictwa W.A.B.

Więcej o: