"Pan Kleks" na nowo? Jeszcze jak! Do księgarń trafi nowa wersja "Pana Kleksa" z nową bohaterką

"Pan Kleks" czytany jest przez polskie dzieci jak Polska długa i szeroka. Czasy jednak się zmieniają, a kultowa książka dostanie niebawem nową wersję - nie tylko filmową. "Kleks. Nowy początek" niedługo trafi do księgarni.

Już nie Adaś, a Ada. Pan Kleks zyska nową uczennicę w swojej Akademii. Film o przygodach Ady i pana Kleksa niebawem trafi do polskich kin, ale zanim to nastąpi w księgarniach będzie można znaleźć nową część klasycznej powieści. Następczynią Jana Brzechwy została Katarzyna Rygiel.

Zobacz wideo Dorota Wellman do Tomasza Kota: Nie jesteś zesrany, że grasz Pana Kleksa?

"Kleks. Nowy początek" już niebawem w sprzedaży

Adasia i Adę łączy o wiele więcej, niż tylko nazwisko Niezgódka. W najnowszej wersji powieści o Akademii pana Kleksa Ada będzie - podobnie, jak jej starszy kolega - przeżywać niesamowite przygody i ratować dyrektora z opresji. Nie zabraknie magicznych stworzeń, dziwacznych wynalazków i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności, które tak wszyscy lubiliśmy, kiedy byliśmy dziećmi. Teraz nasze dzieci będą mogły poznać Akademię w nieco odświeżonej i uwspółcześnionej wersji.

"Kleks. Nowy początek" trafi do księgarń w Mikołajki, 6 grudnia. Książkę napisała Katarzyna Rygiel. Autorka ma na swoim koncie kryminały, ale i książki dla dzieci, w których miesza fikcję z rzeczywistością. Archeolożka i dziennikarka z wykształcenia otrzymała wyróżnienie literackie w konkursie Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY za książkę "Strażnik Klejnotu", jak również zdobyła Grand Prix VI Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren. W swoich książkach chętnie łączy wątki kryminalne z fantastycznymi, dzięki czemu chętnie sięgają po nie dzieci.

Książka "Kleks. Nowy początek" jest już dostępna w przedsprzedaży na stronach Empiku i KulturalnegoSklepu. Będzie też dostępna w wersji ebook i audiobook na Publio.pl. Książkę wydało Wydawnictwo Agora. Poniżej prezentujemy fragment książki:

– Co to jest Akademia pana Kleksa? – zapytała Ada, zaskakując nie tylko mamę, ale przede wszystkim siebie.
– Myślałam, że mam jeszcze trochę czasu – powiedziała mama w zadumie. Ada czekała w napięciu. – Odwiedził cię ptak Mateusz, prawda?

<<Reklama>> Ebook „Kleks. Nowy początek" na Publio.pl >>

Ptak Mateusz… Dobre sobie!

– Nie ptak, tylko jakiś koleś, który myśli, że jest ptakiem – sprostowała.

Ale Anna nie zwróciła uwagi ani na ton, ani na słowa. Zanurzyła się we wspomnieniach.

– Twój tata i ja uczyliśmy się w Akademii. Tam się poznaliśmy i zakochaliśmy...
– Mamo! – weszła jej w słowo Ada. – Nie piszesz bajki, tylko rozmawiasz ze mną. Jestem już dorosła!
– Jesteś córką wielkiego mistrza Aleksa Niezgódki. – Anna nie pozwoliła sobie przerwać. – Masz wielką moc. A teraz Akademia wzywa cię do siebie.

Kleks. Nowy początekKleks. Nowy początek Fot. mat. prom.

Więcej o: