Amerykańska raperka obwieściła, że jej książka sprzedaje się lepiej niż Biblia

Lil' Kim swoje międzynarodowe "pięć minut" miała na przełomie lat 90. i 00., a obecnie głośno jest o niej głównie w rodzimych Stanach Zjednoczonych. To może się wkrótce zmienić z okazji wydania jej autobiografii pt. "The Queen Bee". Chociaż premiera książki została przełożona i ukaże się dopiero w 2025 roku, to raperka jest zdania, że zainteresowanie w przedsprzedaży jest tak duże, że obecnie "przewyższa Biblię" pod względem liczby zamówionych egzemplarzy.

49-letnia Lil' Kim przetarła szlaki dla wielu kobiet w świecie rapu. Była jedyną kobietą w składzie grupy Junior M.A.F.I.A., którą odkrył i wypromował Notorious B.I.G.. Na swoim koncie ma pięć albumów studyjnych, ale w ostatnich latach o wiele głośniej jest o niej ze względu na udział w amerykańskich programach telewizyjnych.

Więcej ciekawych artykułów ze świata książek znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>

Zobacz wideo Kamil Szymczak o swojej pracy. "Dziewczyny w Stanach są bardzo otwarte"

Lil' Kim świeci tryumfy głównie w Ameryce. To wkrótce może się zmienić

To może się wkrótce zmienić, ponieważ artystka od kilku lat przymierza się do wydania autobiografii. Raperka na ostatniej transmisji na żywo na Instagramie pochwaliła się, że wyniki przedsprzedaży książki pt. "The Queen Bee" są lepsze niż te, które osiąga Biblia.

Warto zaznaczyć, że raperce chodzi o rynek amerykański, gdzie Biblia sprzedała się podobno w około 5 milionach egzemplarzy w 2022 roku, według raportu NPD BookScan cytowanym przez serwis Publishing Perspectives. Jednak, co ważne wyniki przedsprzedaży "The Queen Bee" nie zostały jeszcze ujawnione.

Lil' Kim początkowo miała wydać swoją autobiografię w 2021 roku, ale premiera była ciągle przesuwana i obecnie planowana jest dopiero na 2025 roku. W instagramowej transmisji nawiązała również do tej sytuacji, gdzie skomentowała to słowami: "Trzeba być naprawdę ostrożnym, gdy masz do czynienia z wydawnictwami, ponieważ próbują dosłownie cię wykorzystać".

Od jej najwcześniejszych rapowych początków, gdy dorastała w Bed-Stuy na Brooklynie, przez nastoletnie lata spędzone z Notoriousem B.I.G., aż po zostanie uznaną solistką. Lil' Kim nie tylko przecierała szlaki dla kobiet w hip-hopie, ale także inspirowała kariery tych, którzy podążali za nią – czytamy w opisie książki.

Według raperki czytelnicy w "The Queen Bee" dowiedzą się o "tajemnicach jej skomplikowanych, głośnych związków, mizoginicznej branży, w której walczyła o zmianę w nastawieniu do seksu". Zwróci też uwagę na wyzywające podwójne standardy dotyczące wizerunku i piękna w świetle reflektorów oraz opowie o doniosłym akcie lojalności, który sprawił, że ostatecznie wylądowała w więzieniu".

Autobiografie znanych i lubianych są bardzo chętnie czytane na całym świecie. Jakiś czas temu swoją książkę wydała Britney Spears, która w ciągu tygodnia od premiery sprzedała się w ponadmilionowym nakładzie w samych Stanach Zjednoczonych. Natomiast inna głośna autobiografia pt. "Cieszę się, że moja mama umarła" autorstwa Jennette McCurdy została zakupiona w nakładzie wynoszącym ponad dwa miliony. 

Więcej o: